پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ 23 May 2024
سه‌شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۵
کد خبر: ۷۳۴۴۲

نتانیاهو این بندها را در توافق آتش‌بس غزه نمی‌پذیرد

نتانیاهو این بندها را در توافق آتش‌بس غزه  نمی‌پذیرد
رسانه‌های عبری‌زبان بندهایی را در توافقنامه آتش‌بس غزه که نخست‌وزیر رژیم اشغالگر با آنها مخالف است، فاش کردند.

کانال رسمی «کان» بندهایی را در توافق آتش‌بسی که دوشنبه حماس با آن موافقت کرد و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مخالف آن است، منتشر کرد. این بندها عبارتند از:

اول اینکه؛ حماس با آزادی ۳۳ اسیر زنده و مرده اسرائیلی در مرحله اول موافقت کرده، در حالی که نتانیاهو خواستار آن است که این تعداد فقط از زنده‌ها باشد.

دوم اینکه؛ نتانیاهو می‌خواهد حماس «وتوی اسرائیل» را درباره لیست اسرای فلسطینی آزاد شده بپذیرد اما حماس آن را رد می‌کند. لیست از طرف حماس ارائه شده است.

سومین نکته‌ موضوع انتقال اسرای آزاد شده به خارج از فلسطین یا خارج از نوار غزه است که حماس آن را رد کرده، در حالی که اشغالگران بر آن اصرار دارند.

نکته چهارم این است که حماس با آزادی هر هفته سه اسیر اسرائیلی موافقت کرد، در حالی که اسرائیل خواهان آزادی سه اسیر در هر سه روز یک بار است.

نکته پنجم پیشنهاد حماس مبنی بر آزادی سه اسیر اسرائیلی اول در سومین روز اجرایی شدن این توافقنامه است که نتانیاهو با آن مخالف است و این را به معنای ماندن اسرای اسرائیلی در دست حماس تا پایان مرحله نخست معامله می‌داند.

آخرین نکته بحث‌برانگیز تاریخ شروع مذاکرات آتش‌بس کامل است، زیرا حماس می‌خواهد که در شانزدهمین روز از مرحله اول باشد، در حالی که نتانیاهو آن را رد می‌کند.

شامگاه دوشنبه جنبش حماس اعلام کرد اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس در تماس تلفنی به محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر و عباس کامل، رئیس دستگاه اطلاعات مصر اطلاع داده با پیشنهاد آنها در مورد توافق آتش‌بس در غزه موافق است.

این درحالی است که رسانه‌های عبری بامداد امروز سه‌شنبه اعلام کردند ارتش رژیم صهیونیستی عملیات نظامی خود را در شرق رفح، واقع در جنوب نوار غزه با حملات شدید آغاز کرده است. رسانه‌های عبری گزارش دادند جنگنده‌های رژیم صهیونیستی حملات هوایی شدیدی را در شرق رفح انجام دادند.

منبع:ایسنا

 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

ابراهیم رئیسی به شهادت رسید

قطع مستمری ۹۰هزار نفر در سازمان هدفمندی یارانه‌ها

خشونت جنسی علیه مردان در فلسطین، یک واقعیت غیرقابل انکار!

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

پیشنهاد سردبیر
زندگی