شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ 18 May 2024
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۱
کد خبر: ۷۳۵۶۳
عضو کمیسیون امنیت مجلس:

محصولات نمایش‌خانگی قطعا بهتر از تلویزیون هستند

محصولات نمایش‌خانگی قطعا بهتر از تلویزیون هستند
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، ضمن تأکید بر موفقیت پلتفرم‌های نمایش خانگی در زمینه جذب مخاطبان نسبت به هرگونه سخت‌گیری در فرآیند نظارت بر این پلتفرم‌ها هشدار داد.  

جلیل رحیمی جهان‌آبادی، نماینده مجلس شورای اسلامی و از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  درباره اهمیت فعالیت پلتفرم‌های نمایش خانگی و رونق در تولید محصولات شبکه نمایش خانگی گفت: باور من این است که تولیدات شبکه نمایش خانگی در سال‌های اخیر، در زمینه جذب مخاطب بسیار موفق بوده است. این برداشتی است که ما از مشاهدات خود در سطح جامعه داریم. خیلی از فیلم‌ها و سریال‌هایی که شاید به دلیل محدودیت‌ها، امکان تولید و عرضه در تلویزیون را ندارند، به‌خوبی در حال عرضه در شبکه نمایش خانگی هستند و مخاطب بالایی هم دارند.

وی با بیان اینکه خودم به‌عنوان مخاطب این محصولات، خیلی از سریال‌های نمایش خانگی را به همراه خانواده دنبال می‌کنم و به تماشای محطولات پلتفرم‌ها می‌نشینم، افزود: معتقدم نوعی تنگ‌نظری باعث شده برخی دنبال بخواهیم پلتفرم‌های مربوطه و فعالان شبکه نمایش خانگی را بیش از اندازه محدود کنیم و یا بخواهیم جریان تولیدات این عرصه را، بیشتر و بیشتر به محصولات تلویزیون نزدیک کنیم.

این نماینده مجلس در عین حال تأکید کرد: از سوی دیگر نبود نظارت و بی‌توجهی به فرآیند پخش سریال‌ها در شبکه نمایش خانگی می‌تواند از منظر فرهنگی، امنیتی و اخلاقی آسیب‌هایی را هم به همراه داشته باشد. باورم بر این است که نظارت قانون‌مند و در عین حال با دید بازتر، بر محصولات شبکه نمایش خانگی، ضرورت دارد اما با هر گونه رویکردی که بخواهد عملکرد این شبکه‌ها را محدود کرده و آن را زیرنظر صداوسیما و یا دیدگاه‌های سخت‌گیرانه هر نهاد فرهنگی دیگر قرار بدهد، مخالفم.

رحیمی جهان‌آبادی ادامه داد: هر گونه تلاش برای محدود کردن شبکه نمایش خانگی، مخاطب محصولات این حوزه را به سمت شبکه‌های ماهواره‌ای سوق می‌دهد و این اتفاق، فرصت اثرگذاری بالایی را که می‌توانیم به‌واسطه تولید سریال‌های نمایش خانگی و برپایه دیگر محصولات این حوزه، بر تقویت هنجارهای کشورمان داشته باشیم، از ما خواهد گرفت. اگر ما این فرصت را از دست بدهیم، مانند آن است که خودمان، مردم را دودستی به شبکه‌های ماهواره‌ای تقدیم کرده‌ایم.

وی افزود: سخت‌گیری‌هایی که باعث شود مخاطبان محصولات خانگی ریزش کند و یا فعالیت پلتفرم‌های خانگی به سمت تعطیلی برود، اشتباه محض است. در عین اینکه تأکید داریم فعالان این حوزه هم باید نظارت‌های کلی بر روند فعالیت‌های خود را بپذیرند و به سیاست‌های کلان فرهنگی نظام تن بدهند. همین پذیرش فرصت تعامل را به‌وجود می‌آورد تا هم این پلتفرم‌ها بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند و هم مخاطبانی که به‌واسطه عملکرد صداوسیما ریزش داشته‌اند، به سمت محصولات همین شبکه‌ها جذب شوند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی در ادامه گفت: براساس تجربه شخصی خودم، خیلی از سریال‌ها و فیلم‌هایی که تا به امروز در شبکه‌ نمایش خانگی تولید و عرضه شده‌اند، از وجوه مختلف مفید بوده‌اند و ما در مقام مخاطب توانسته‌ایم از آن‌ها بهره ببریم. هم از منظر آموزنده بودن و هم از منظر سرگرم‌کننده بودن، این محصولات به مراتب از محصولات صداوسیما بهتر بوده‌اند.

منبع:خبرآنلاین

 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

‏‎از حمله تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار چه می‌دانیم؟| این گزارش تکمیل می‌شود

حالا چه باید کرد؟

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

پیشنهاد سردبیر
زندگی