پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ 23 May 2024
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۰
کد خبر: ۷۳۶۱۳

پارلمان ترکیه در تکاپوی توسعه قوانین مقابله با جاسوسی

پارلمان ترکیه در تکاپوی توسعه قوانین مقابله با جاسوسی
منابع ترکیه‌ای اعلام کردند پیش‌نویس قانونی به پارلمان ارائه شده است که جرایمی برای فعالیت‌های اطلاعاتی خارجی در این کشور در نظر می‌گیرد.

 روزنامه ترکیه‌ای «ینی شفق» به نقل از منابع گزارش داد در پی مشخص شدن فعالیت گسترده «موساد» در ترکیه، پیش‌نویس قانونی به پارلمان ارائه شده است که در آن «نوع جدید جاسوسی» تعریف و برای آن مجازات‌هایی در نظر گرفته می‌شود. این در واقع، گسترده‌تر کردن قوانین مبارزه با فعالیت‌های اطلاعاتی خارجی در این کشور است.

پیشتر نیروهای امنیتی ترکیه ده‌ها تن را به ظن جاسوسی برای رژیم صهیونیستی بازداشت کردند.

در همین رابطه، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه تصریح کرد که عملیات اطلاعاتی این کشور در شناسایی جاسوسان موساد، رژیم صهیونیستی را غافلگیر کرد و این تازه اول راه است.

علی یرلیکایا، وزیر کشور ترکیه در ماه دسامبر گذشته گفته بود که هرگونه کمپین جاسوسی اسرائیل علیه رهبران حماس در ترکیه غیر قابل قبول است و در صورت وقوع چنین چیزی، رژیم صهیونیستی «بهای سنگینی» پرداخت خواهد کرد.

دولت ترکیه در یک بسته قضایی جدید که «پروپاگاندای سیاه» علیه ترکیه را جرم‌انگاری می‌کند، در حال آماده‌سازی مجازات‌های کیفری برای «عوامل نفوذ خارجی» است.

در گزارش ینی شفق آمده است که نهمین بسته قضایی که توسط حزب حاکم عدالت و توسعه ارائه شده است، حاوی مطالبی درباره «انواع جدید جاسوسی» است. این بسته پیشنهادی برای اصلاح قانون جزایی قرار است به‌زودی به صحن مجلس ترکیه برسد.

منبع:ایسنا

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

ابراهیم رئیسی به شهادت رسید

قطع مستمری ۹۰هزار نفر در سازمان هدفمندی یارانه‌ها

خشونت جنسی علیه مردان در فلسطین، یک واقعیت غیرقابل انکار!

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

پیشنهاد سردبیر
زندگی