پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ 23 May 2024
يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۴
کد خبر: ۷۳۶۳۱

وقوع رگبار و رعدوبرق در این استان‌ها

وقوع رگبار و رعدوبرق در این استان‌ها
طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه ۶ و ۴ درجه سانتیگراد و بندرعباس با بیشینه ۴۰ دمای درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمترین مرکز استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.

 رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعد و برق در بیشتر استان‌ها و وزش باد شدید در برخی نقاط کشور خبر داد.

صادق ضیاییان افزود:بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی با ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور امروز (۲۳ اردیبهشت) در شمال غرب و به‌تدریج دامنه‌ها و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: دوشنبه (۲۴ اردیبهشت) سامانه بارشی ضمن تقویت در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه و ارتفاعات البرز، استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و برخی مناطق مرکزی کشور را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

ضیاییان در ادامه گفت: سه شنبه (۲۵ اردیبهشت) رگبار پراکنده همراه با رعد و برق در نوار شمالی کشور، ارتفاعات و دامنه‌های البرز، استان‌های چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد ، یزد، فارس و شمال استان‌های کرمان و خراسان رضوی ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: چهارشنبه (۲۶ اردیبهشت) رگبار پراکنده و رعد و برق در نوار شمالی شمال شرق، جنوب غرب، در برخی مناطق مرکزی کشور و شمال استان‌های بوشهر ، فارس و کرمان پیش بینی می.شود

ضیاییان ادامه داد: پنجشنبه (۲۷ اردیبهشت) بارش پراکنده علاوه بر مناطق یاد شده در استان‌های سمنان، یزد و تهران رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: طی امروز وزش باد شدید در نیمه غربی کشور، دوشنبه در شرق و مرکز، سه شنبه در نوار مرکزی چهارشنبه در غرب و جنوب غرب و پنجشنبه در نوار شرقی کشور رخ خواهد داد که در مناطق مستعد موجب خیزش گردوخاک خواهد شد.

ضیاییان افزود: دوشنبه شمال خلیج فارس، سه شنبه خلیج فارس و طی سه روز آینده دریای خزر مواج خواهد شد.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۴ اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری، بعضی ساعت‌ها بارش یاران، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه (۲۵ اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعت‌ها بارش باران، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه ۶ و ۴ درجه سانتیگراد و بندرعباس با بیشینه ۴۰ دمای درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمترین مرکز استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.

منبع:ایسنا

برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

ابراهیم رئیسی به شهادت رسید

قطع مستمری ۹۰هزار نفر در سازمان هدفمندی یارانه‌ها

خشونت جنسی علیه مردان در فلسطین، یک واقعیت غیرقابل انکار!

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

پیشنهاد سردبیر
زندگی