پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ 23 May 2024
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۳
کد خبر: ۷۳۷۴۲

استفاده کودکان از شبکه‌های اجتماعی در این کشور ممنوع شد

استفاده کودکان از  شبکه‌های اجتماعی در این کشور ممنوع شد
طبق پیشنهاد مقامات ایالتی در استرالیا، هر ساکن ایالت استرالیای جنوبی که زیر ۱۴ سال باشد، از استفاده از هر گونه رسانه اجتماعی منع می شود و افراد ۱۴ و ۱۵ ساله برای دسترسی به یک حساب کاربری در این رسانه‌ها به رضایت والدین نیاز دارند.

مقامات ایالت «استرالیای جنوبی» پیشنهادی را مطرح کرده‌اند مبنی بر اینکه کودکان زیر ۱۴ سال در این ایالت از استفاده از رسانه‌های اجتماعی منع شوند.

 مقامات ایالتی در استرالیا در حال بررسی جنبه های عملی و قانونی اجرای اولین ممنوعیت سنی برای استفاده از رسانه‌های اجتماعی هستند.

طبق این پیشنهاد، هر ساکن ایالت استرالیای جنوبی که زیر ۱۴ سال سن دارد، از استفاده از هر گونه رسانه اجتماعی منع می شود و افراد ۱۴ و ۱۵ ساله برای دسترسی به یک حساب کاربری در این رسانه‌ها به رضایت والدین نیاز دارند.

مقامات ایالتی روز گذشته (یکشنبه) اعلام کردند شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد رسانه های اجتماعی برای سلامت روان و رشد کودکان مضر هستند.

این مقامات اظهار کردند: بررسی‌ها و شواهد زیادی وجود دارند که نشان می‌دهند از الگوریتم‌های اعتیادآور برای جذب جوانان استفاده می‌شود، به گونه‌ای که ذهن در حال رشد آنها قادر به مقابله با آن نیست.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، بر اساس گزارشی که توسط کمیسیون امنیت الکترونیکی دولت فدرال در سال ۲۰۲۱ منتشر شد، نوجوانان استرالیایی به طور متوسط ۱۴.۴ ساعت در هفته آنلاین هستند و به طور متوسط از چهار سرویس مختلف رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.

در همین حال، قانونگذاران فلوریدای آمریکا هم لایحه‌ای را به تصویب رساندند که بر اساس آن پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی اجازه نمی‌دهند نوجوانان زیر ۱۶ سال حساب کاربری داشته باشند.

این در حالی است که بقیه افراد نیز می‌بایست سن خود را به تایید برسانند.

این اقدام، افراد زیر ۱۶ سال را از ایجاد یک حساب کاربری جدید در رسانه های اجتماعی منع می کند و پلتفرم ها را ملزم می کند تا حساب های کاربری موجود و متعلق به افراد زیر ۱۶ سال را نیز حذف کنند.

کارشناسان در ایالات متحده هم هشداری درباره خطرات رسانه های اجتماعی برای کودکان منتشر کردند. آنها اظهار کردند تحقیقات بیشتری برای درک تاثیرات منفی شبکه ‌های اجتماعی بر نوجوانان مورد نیاز است اما در حال حاضر نیز می توان گفت که رسانه‌های اجتماعی خطری برای سلامت روان و رفاه کودکان محسوب می‌شود.

منبع:ایسنا

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

ابراهیم رئیسی به شهادت رسید

قطع مستمری ۹۰هزار نفر در سازمان هدفمندی یارانه‌ها

خشونت جنسی علیه مردان در فلسطین، یک واقعیت غیرقابل انکار!

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

پیشنهاد سردبیر
زندگی