پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ 23 May 2024
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۰
کد خبر: ۷۳۸۷۴
نماینده مجلس خطاب به دولت رئیسی:

رشد اقتصادی تا زمانی که در سفره‌های مردم دیده نشود، صرفا یک عدد است

رشد اقتصادی تا زمانی که در سفره‌های مردم دیده نشود، صرفا یک عدد است
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم مسوولین دولت صرفا به دادن آمارهای آنچنانی از رشد اقتصاد کفایت نکنند؛ زیرا رشد اقتصادی تا زمانی که در سفره های مردم دیده نشود صرفا یک عدد است.

معین الدین سعیدی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، در رابطه با حفظ امنیت غذایی جامعه، اظهار داشت: با توجه به چالش‌های عدیده ای که در حوزه‌های مختلف اقتصادی ایجاد شده، پایین آمدن ارزش پول ملی و افزایش تورم به تبع سفره مردم تحت تاثیر قرار گرفته است. البته وزیر جهاد کشاورزی اقدامات خوبی را انجام داده که در این شرایط باز سعی می‌کنند حداقل ها را تامین کنند اما نمی توان افزایش قابل ملاحظه نرخ کالاهای اساسی را نادیده گرفت.


رشد اقتصادی تا زمانی که در سفره های مردم دیده نشود صرفا یک عدد است

وی  افزود: اخیرا رئیسی در سفر به قم، با مراجع عظام تقلید دیدار داشتند که مراجع، در خصوص قیمت اقلام مصرف مردمی تذکر جدی دادند؛ سرانه مصرف گوشت جامعه به شدت کاهش یافته است و نیازهای پروتئینی مردم بر مبنای گزارش هایی که توسط مرکز پژوهش ها ارائه شده است کاهش قابل ملاحظه ای داشته است و امیدواریم مسوولین دولت صرفا به دادن آمارهای آنچنانی از رشد اقتصاد کفایت نکنند؛ زیرا رشد اقتصادی تا زمانی که در سفره های مردم دیده نشود صرفا یک عدد است. امیدواریم تدابیری که اتخاذ می شود منجر به این شود که سفره های مردم بیش از این کوچک نشود بلکه نیازهای طبیعی مردم با هر نحوی دولت برنامه ریزی می شود تامین شود.

چاه های کشاورزی فقط روزی ۶ ساعت می توانند فعالیت داشته باشند

سعیدی نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گرانی بیش از حد میوه های نوبرانه، گفت: یک بخش این مساله به نقش واسطه ها در کشور باز می گردد که بیشترین سود را می برند در حالی که کشاورز متضرر از این جریان ها است و از سوی دیگر با توجه به بخشنامه هایی که توسط وزارت نیرو صادر شده است، چاه های کشاورزی فقط روزی ۶ ساعت می توانند فعالیت داشته باشند؛ بنابراین وقتی هزینه تولید افزایش پیدا می‌کند و تولید کم می شود کشاورز مجبور می شود قیمت را بالا ببرد. اما هر چقدر تلاش شود تا نقش واسطه ها و دلال ها کمتر شود، در قیمت نهایی هم تاثیر می گذارد که مردم می توانند بیشتر بهره ببرند که متاسفانه این روند را شاهد نیستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وزارت جهاد، برنامه های خوبی را در راستای ارتقاء امنیت غذای ارائه داده و قوانین خوبی هم در مجلس داشتیم مصوبه شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی، طرح خوبی بود و با توجه به اینکه تولید و فروش نفت در حال افزایش است، مسلما باید ابتدا در سفره های مردم اثر خود را بگذارد.

منبع:شفقنا

 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

ابراهیم رئیسی به شهادت رسید

قطع مستمری ۹۰هزار نفر در سازمان هدفمندی یارانه‌ها

خشونت جنسی علیه مردان در فلسطین، یک واقعیت غیرقابل انکار!

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

پیشنهاد سردبیر
زندگی