جمعه ۲۴ فروردين ۱۴۰۳ 12 April 2024
چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰
کد خبر: ۵۸۸۸۳

فیلم؛ رئیسی: نسبت به تورم ناراحت هستیم

فیلم؛ رئیسی: نسبت به تورم ناراحت هستیم
سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در جلسه امروز مجلس گفت: احکام دائمی را از احکام سالانه در برنامه هفتم تفکیک کردیم. تلاش این بودکه در سال جاری دچار کسری بودجه نشویم و این هم خواست دولت است و هم خواست مجلس. همه ما نسبت به تورم ناراحت هستیم. دولت قبل ۵۹/۳ درصد تورم تحویل داد، اما در امروز ۱۹ درصد کاهش تورم داشتیم و اقدامات باید منجر به کاهش تورم بیشتر شود.

به گزارش «انتخاب»،  سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور امروز (چهارشنبه ۲۱ دی) برای تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی که به ریاست محمدباقر قالیباف رئیس مجلس برگزار شده است، حضور یافت.

رئیسی ضمن ارائه بودجه ۱۴۰۲ کشور به صحن علنی مجلس گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۲ بخش اول آن که مربوط به شرکت‌هاست که اول آبان ماه تقدیم مجلس شد و آنچه که از مسائل مربوطه به شرکت‌ها بود، قانون گذار برای اینکه وقت بیشتری برای بررسی داشته باشد یک ماه قبل از لایحه بودجه، بخش شرکت‌ها را مقرر کرد که در همان زمان ارسال شد. لایحه بودجه ۵ دی ۱۴۰۱ ارسال و تحویل مجلس شد. طبیعتاً بخش مربوط به احکام و تبصره‌ها که قبلاً ارسال شده، بخش جداول هم امروز به مجلس تقدیم خواهد شد. در لایحه بودجه تمام تلاش این بود که با سیاست‌های اعلامی رهبر انقلاب با سیاست‌های برنامه هفتم تطابق داشته باشد.

رئیسی خاطرنشان کرد: لایحه بودجه ۱۴۰۲ بر اساس سیاست‌های اعلامی مقام معظم رهبری صورت گرفت؛ دولت برای اینکه بتواند بودجه را تمام کند و بتواند برنامه جامعی را تقدیم مجلس کند، با توجه به اینکه چشم‌های تیزبینی در مجلس وجود دارد، دولت در تدوین و تسلیم برنامه یک وقتی را نیازمند است. الان بعد از لایجه بودجه دوستان ما کار برنامه هفتم را دنبال می‌کنند و به زودی برنامه هفتم تقدیم مجلس می‌شود.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم برنامه هفتم که ارسال می‌شود، با اجرای آن هم همراه باشد، تصریح کرد: تمام تلاش بر این بود که لایحه بودجه با سیاست‌های مقام معظم رهبری و برنامه هفتم توسعه هماهنگ باشد.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم برنامه هفتم که ارسال می‌شود، با اجرای آن هم همراه باشد، تصریح کرد: در برنامه هفتم نکات مهمی را مقام معظم رهبری در سیاست‌ها ابلاغ کردند که در بودجه ۱۴۰۲ مورد تاکید ما در دولت بوده است.

رئیس جمهور ادامه داد: احکام دائمی را از احکام سالانه در برنامه هفتم تفکیک کردیم. تلاش این بودکه در سال جاری دچار کسری بودجه نشویم و این هم خواست دولت است و هم خواست مجلس. همه ما نسبت به تورم ناراحت هستیم. دولت قبل ۵۹/۳ درصد تورم تحویل داد، اما در امروز ۱۹ درصد کاهش تورم داشتیم و اقدامات باید منجر به کاهش تورم بیشتر شود.

رئیس جمهور ادامه داد: سال جاری ما امر ۱۱ ساله رتبه بندی معلمان را با کمک مجلس اجرا کردیم. افزایش ۱۰ درصدی کارکنان و بازنشستگان هم در اواسط سال جاری به تصویب مجلس رسیده بود، انجام و پرداخت شد. در کسب درآمد‌ها فرار مالیاتی یکی از رنج‌های جدی بود. ۶۶ درصد افزایش درآمدی در حوزه مالیات داشتیم.

او با بیان اینکه نزدیک به یک میلیون اشتغال ایجاد شد گفت: برای افزایش اشتغال شش ماهه دوم ۱۴۰۰-۱۴۰۱ از وعده ای که به مردم دادیم عقب نیستیم.

 

برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر

در گفت‌وگوی فراز با ناصر نوبری، آخرین سفیر ایران در شوروی بررسی شد:

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

زندگی

هفت‌خوان خرید گوشی‌های اپل در ایران

به دار و دسته آیفون‌دارها خوش آمدید!