چهارشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۳ 17 April 2024
دوشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۴
کد خبر: ۶۱۹۰۴

رئیس دانشگاه علامه: در جریان اتفاقات اخیر، برای ۲۰ دانشجو پرونده انضباطی تشکیل شد

رئیس دانشگاه علامه: در جریان اتفاقات اخیر، برای ۲۰ دانشجو پرونده انضباطی تشکیل شد
عبدالله معتمدی رئیس دانشگاه علامه طباطبائی از تشکیل پرونده انضباطی برای ۲۰ دانشجوی این دانشگاه در اتفاقات اخیر خبر داد و گفت: در این کمیته ۴ یا ۵ دانشجو از تحصیل در دانشگاه محروم شدند.

عبدالله معتمدی در نشست خبری که امروز در پردیس مرکزی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد، ضمن بیان این مطلب گزارشی از اتفاقات رخ داده در این دانشگاه طی ماه های اخیر ارائه داد و گفت: ما طی یک سال گذشته شاهد حرکت هایی در سطح دانشگاه های کشور بودیم که این شرایط در دانشگاه علامه طباطبائی هم ایجاد شد.

وی با بیان اینکه نوع تعریف ما از اعتراضات در سطح جامعه با محیط دانشگاه متفاوت است؛ گفت: در دانشگاه با نسل جوانی مواجه هستیم که آینده ساز کشور هستند و ممکن است تحت تاثیر شرایط مسائلی در ذهنشان شکل گرفته باشد، قرار بگیرند.

وی در ادامه تصریح کرد: مسائل ذهنی دانشجویان باید با گفت و گو حل شود؛ بنابراین اصلی ترین روشی که ما در مواجهه با دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی در اتفاقات اخیر در پیش گرفتیم این بود که شرایطی را فراهم کنیم دانشجویان معترض بتوانند تضارب آرا داشته باشند و اندیشه های خود را مطرح کنند. به همین جهت همواره از آنها خواستیم ایده خود را بیان کنند و در مورد دیدگاه خود حرف بزنند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی خاطر نشان کرد: به طور کلی ما نگاه آموزشی، تربیتی و پدرانه به دانشجویان داشتیم و تلاش شد تا به دانشجویانی که آینده سازان کشور هستند کمک شود تا بتوانند با مبانی فکری و ارزشی جامعه بیشتر آشنا شوند.

دکتر معتمدی با تاکید بر اینکه هیچ دانشجویی در اتفاقات اخیر به دلیل فعالیت درون دانشگاهی زندانی نشد، ادامه داد: از ابتدا تعدادی از دانشجویان ما در اغتشاشات بیرون از دانشگاه شرکت کرده و بازداشت شده بودند که خوشبختانه با همکاری و واسطه گری دانشگاه با مسولان قوه قضائیه و غیره تمامی آنها آزاد شده و به دانشگاه برگشتند .

معتمدی تاکید کرد: تنها ابزار ما در مواجه با دانشجویان معترض گفت وگو بود به طوری که با اساتید دانشکده هایی که دانشجوی مخالف داشتند، جلساتی داشتیم تا آنها به سوالات ذهنی داتشحویات پاسخ دهند و در نهایت تعدادی از دانشجویان که نتوانسته بودیم با گفت و گو قانع کنیم به طور کوتاه مدت حداکثر یک ماه ممنوع الورود شدند که خوشبختانه تمامی این دانشجویان به کلاس درس برگشتند.

وی از تشکیل پرونده انضباطی برای حدود ۲۰ دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی در اتفاقات اخیر خبر داد و افزود: برای تعدادی از دانشجویان که شرایط خاصی داشتند پرونده انضباطی تشکیل شد که برخی از این دانشجویان تذکر کتبی دریافت کردند و برخی نیز تعلیق شدند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی از محرومیت از تحصیل ۴ یا ۵ دانشجو در اتفاقات اخیر خبر داد.

 

منبع خبر : ايسنا
منبع: ایسنا
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

‏‎از حمله تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار چه می‌دانیم؟| این گزارش تکمیل می‌شود

حالا چه باید کرد؟

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

تجاوز سربازان اسراییلی به زنان در بیمارستان الشفا

مقام معظم رهبری سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نام‌گذاری کردند

بچه‌های ظریف کجا زندگی می‌کنند؟

همه چیز درباره خصوصی‌سازی پرسپولیس و استقلال | پرسپولیس به تامین اجتماعی واگذار می‌شود؟

خاتمی: آگاهانه و صادقانه رأی ندادم تا به هیچکس دروغ نگفته باشم

ظریف اسفند ۱۴۰۲؛ به زودی در فراز ببینید!

نقش اصلی روسیه در راه‌اندازی کانال زنگزور؛ ایران دور می‌خورد؟

پیشنهاد سردبیر

دیاکو حسینی در گفت‌وگو با فراز پاسخ موشکی و پهپادی به اسراییل را بررسی کرد

چرا ایران عملیات نظامی را از پیش اطلاع داد؟

در گفت‌وگوی فراز با ناصر نوبری، آخرین سفیر ایران در شوروی بررسی شد:

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

زندگی

هفت‌خوان خرید گوشی‌های اپل در ایران

به دار و دسته آیفون‌دارها خوش آمدید!