دوشنبه ۰۴ تير ۱۴۰۳ 24 June 2024
يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۲
کد خبر: ۶۲۰۷۳

موسوی لارگانی، موافق استیضاح: فاطمی امین هندوانه در بسته بود، متاسفانه توزرد در ‌آمد

موسوی لارگانی، موافق استیضاح: فاطمی امین هندوانه در بسته بود، متاسفانه توزرد در ‌آمد
سید ناصر لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: آقای فاطمی امین هنگام اخذ رای هندوانه در بسته بود، ایشان آمدند و برنامه دادند، رای گرفتند اما خرابکاری کردند و متاسفانه ایشان هندوانه توزرد در ‌آمد. وزارت صمت نیاز به ژنرال دارد اما ایشان سرجوخه هستند.

به گزارش «فراز»، سید ناصر لارگانی، نماینده فلاورجان، در جلسه استیضاح وزیر صمت در مخالفت با سید رضا فاطمی امین گفت: در ابتدا از ملت ایران عذرخواهی می‌کنم که به خاطر ندانم کاری وزیر صمت تورم را تحمل می‌کنند، اما ایشان در میان آمارهای خودساخته غرق شده است. البته بنده شش ماه پیش نیز نسبت به توانایی ایشان هشدار دادم، چون نسبت به توانایی وزیر شک داشتم.

وی ادامه داد: آقای فاطمی امین هنگام اخذ رای هندوانه در بسته بود، ایشان آمدند و برنامه دادند، رای گرفتند اما خرابکاری کردند. متاسفانه ایشان هندوانه توزرد در ‌آمد. وزارت صمت نیاز به ژنرال دارد اما ایشان سرجوخه هستند.

این نماینده مخالف وزیر صمت اظهار داشت: یکی از انتقادات به عملکرد ایشان مربوط به نیروی انسانی وزارت صمت است. ایشان بدون کار کارشناسی چارت وزارتخانه را بهم ریختند و افراد نزدیک به خود را از خارج وزارتخانه آورده و بدنه کارشناسی را منزوی کردند. ببینید ایشان چه بالایی سر چارت این وزارتخانه آوردند. به گونه‌ای که یک کارشناس شیمی را به عنوان معاون معدن وزارت صمت منصوب کرده است.

وی ادامه داد: ایشان چنان جوی در وزارت صمت ایجاد کردند که هیچ نظر کارشناسی ارائه نمی‌شود. البته حساب فاطمی امین را باید از حساب دولت جدا کرد.

موسوی لارگانی با تاکید بر اینکه چرا باید اصرار بر ماندن وزیری داشته باشیم که زندگی عادی را برای شهروندان به آرزو تبدیل کرده است، ادامه داد: گرانی مسکن سر به فلک رسیده و انتظار خریدن مسکن برای اقشار ضعیف امروز به یک قرن رسیده‌است که یکی از عوامل افزایش قیمت مسکن افزایش مصالح ساختمانی بود.

وی افزود: اثرگذاری قیمت مصالح ساختمانی در هر متر مربع مسکن ۶٠ درصد، قیمت زمین ٣٠ درصد و سایر هزینه‌ها ١٠ درصد است و مصالح ساختمانی سال گذشته افزایش ١٠٠ درصدی داشت و تنها در یونولیت در چند ماه شاهد افزایش ۴٠٠ درصدی قیمت‌ها بودیم و قیمت فولاد ٩٠ درصد و قیمت شیشه و ماسه ١٠٠ درصد افزایش پیدا کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بسیاری از سازندگان می‌گویند از این افزایش قیمت‌ها کلافه شدند و ساخت مسکن دیگر مقرون به صرفه نیست.

موسوی لارگانی با بیان اینکه تمام حرف‌هایم استناد به سخنان خود آقای فاطمی امین در جلسه استیضاح آبان سال گذشته است، گفت: جنابعالی گفتید که افزایش تولید خودرو خواهیم داشت و قرعه کشی که منشأ رانت و فساد است حذف می‌شود و خودروسازان به دنبال فروش قسطی خودرو و خرید منت مردم هستند و در حال مذاکره با لیزینگ‌ها برای فروش قسطی هستند اما امروز کدام خودروساز به دنبال فروش قسطی است؟ امروز که برای تحویل خودرو در دو سال آینده از مردم پول می‌گیرید و فروش نوبتی را جایگزین قرعه کشی کردید. آقای فاطمی امین به غیر از آینده فروشی که منشأ بحران است شما چه کار کرده‌اید؟

وی با پرسش که‌ آقای فاطمی امین آیا حرف‌های خود را فراموش کرده‌اید؟ اظهار داشت: قرار بر این بود که تولید خودرو در سال ١۴٠١ نسبت به سال ١۴٠٠ تا ۵٠ درصد افزایش پیدا کند اما این برنامه را محقق نکردید و همین میزان تولید خودرو در سال ١۴٠١ تنها به دلیل رفع بیماری کرونا بود. به این اجحاف می‌گویید خرید منت مردم، سوال من از مردم این است که امروز کدام خودرو ساز به دنبال فروش قسطی خودرو به مردم و خرید منت آنها است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه‌داد: در جلسه استیضاح آبان ماه سال گذشته گفتید که علمیات واردات خودرو جلو رفته و خداراشکر که تمام مجوزهای لازم را داشتید، ۶ ماه گذشته چند خودرو وارد شده است؟ من می‌گویم صفر دستگاه و شما واردات خودرو را پشت گوش انداختید و امروز گوش ما از بهانه ‌های شما پُر است.

موسوی لارگانی افزود: آقای فاطمی امین گفتید که قیمت کالاهای صنعتی روند کاهشی داشته اما ظاهراً در طنز گویی و نمک پاشی به زخم مردم مهارت دارید، امروز قیمت کدام کالاها کاهش پیدا کرده ؟ آقای فاطمی امین از خواب بیدار شو!

وی گفت: در جلسه رای اعتماد برنامه ٣٨ صفحه‌ای ارائه کردید که در صفحه ١٧ آن آمده که اصلاح ساز و کار و تنظیم بازار ، سوال من این است که آیا جهش قیمت پراید از ١٠٠ میلیون تومان به ٣٠٠ میلیون تومان تنظیم بازار است؟

 
 

 

 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی