چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ 19 June 2024
سه‌شنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۰
کد خبر: ۶۶۹۶۴

دستگیری زنی که روش کلاهبرداری از شوگرددی‌ها را یاد می‌داد!

«مای واتانابه»، زن جوانی‌که از طریق رسانه‌های اجتماعی، به مخاطبان خود راهنماهایی برای اخاذی از شوگرددی‌ها می‌فروخت دستگیر شد.

نادیا زکالوند: واتانابه ‌۲۵ ساله، زنی از شهر ناگویای ژاپن به‌دلیل فروش کتابچه‌های راهنمای کلاهبرداری از شوگرددی‌ها به دنبال‌کننده‌های خود در شبکه‌های اجتماعی دستگیر شد. از کتابچه‌هایی که او می‌فروخت، کتابچه «راهنمای شوگربیبی: با ظاهر درست و بیان کلمات جادویی، مردها را وادار کنید برایتان خرج کنند» بود.

این کتاب‌ها، مردان میانسال آسیب‌پذیر را به قصد اخاذی هدف گرفته بودند. مثلا، یکی از راهنمایی‌های این کتاب‌ها این بود که «به شوگرددی‌هایتان بگویید که کودکی پر از غم و غصه‌ای داشتید تا حس ترحم آنها را تحریک کنید و آنها سر کیسه‌شان را شل کنند.»

از ترفندهای دیگر موجود در این راهنماها این بود که به شوگرددی‌تان بگویید، به‌دلیل بیماری نمی‌توانید شاغل باشید و مطمئن باشید او برایتان کلی هزینه خواهد کرد.

این زن ژاپنی کتابچه‌های راهنمای خود را بین ۱۰ تا ۲۰ هزار ین (۶۷ تا ۱۳۴دلار) می‌فروخت و برای علاقه‌مندان کلاس‌های خصوصی هم برگزار می‌کرد و درآمد بیشتری از این راه به دست می‌آورد.

دستگیری زنی که روش کلاهبرداری از شوگرددی‌ها را یاد می‌داد/ عکس

واتانابه، پیش از دستگیری، حدود ۲۰۰۰ جلد از کتابچه‌های خود را فروخته بود.

پلیس تحقیقات‌ و شناسایی واتانابه را زمانی شروع کرد که یک زن ۲۰ ساله با استفاده از راهنمایی‌های واتانابه، حدود ۷۲هزار دلار از دو مرد کلاهبرداری کرده بود.

خود واتانابه در یکی از کلاهبرداری‌هایش، ۷۸۰هزار دلار از مردی ۵۴ ساله کلاهبرداری کرده بود.


 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی