چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ 19 June 2024
سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۵
کد خبر: ۶۷۱۱۱

نوری قزلجه: هیات‌های اجرایی مهندسی شده‌اند؛ از طرف ستاد رئیسی گردهم آمده‌اند

نوری قزلجه: هیات‌های اجرایی مهندسی شده‌اند؛ از طرف ستاد رئیسی گردهم آمده‌اند
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده بستان آباد درخصوص وجود ابهام در ردصلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط هیات های اجرایی گفت: حتما به عنوان مجلس اجرای قانون را دنبال می‌کنیم، طی روزهای گذشته در بخش اجرایی، بحث دخالت هایی که مطرح شد را پیگیری کردیم و بقیه موارد را نیز پیگیری می کنیم. مصمم هستیم قانون اجرا شود، البته بدون شک شورای نگهبان نیز به این امر توجه دارد.

 غلامرضا نوری قزلجه در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۲۳ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: همه نطق ها و تذکرات بسته است، اتفاقات مهمی در کشور افتاده که از طرف مجلس قابل اغماض نیست. موضوعی در بحث انتخابات وجود دارد، ۲۸ درصد از نامزدها نتوانسته اند از هیات های اجرایی تایید صلاحیت بگیرند، اعم از نمایندگان فعلی، نمایندگان ادوار، فعالان سیاسی و اجتماعی که عمدتاً منتقدان دولت هستند.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس یازدهم عنوان کرد: کار اگر بر مبنای قانون باشد، کسی اعتراضی ندارد، اما بسیاری از موارد برخلاف قانون صورت گرفته و تبصره ماده ۶۰ که حدوداً ۲ ماه پیش در مجلس مصوب شد نیز رعایت نشده است. در این ماده آمده است رد صلاحیت ها باید مستند به مدارک معتبر باشد. حتی نامه درخواست مستندات را از نامزدها تحویل نمی گیرند!

وی افزود: هیات های اجرایی و رئیس هیات اجرایی موظف هستند این مستندات را به افراد رد صلاحیت شده بدهند تا آنها بتوانند اعتراض کنند و دلایل خود را بیاورند. هیات‌های اجرایی مهندسی شده اند و از طرف ستاد آقای رئیسی گردهم آمده‌اند یا دولت رضایت به این کار دارد، یا توسط هیات ها در حال مهندسی شدن است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: شایعه بی طرف نبودن دولت به واسطه فعالیت های غیرقانونی برخی از عوامل دست اندر کار در حال تقویت شدن است و موجب دلسردی مردم برای شرکت در انتخابات شده، این اقدامات در سایه سکوت توأم با رضایت آقای رئیس جمهور رخ می دهد. باید همه قبول کنیم مصلحت نظام و منافع کشور در تبعیت از منویات مقام معظم رهبری، اجرای قانون و همبستگی خصوصاً در انتخابات است.

نوری قزلجه خطاب به قالیباف رئیس مجلس گفت: به عنوان رئیس مجلس که بر مسند ریاست پارلمان هستید، به این وضعیت ورود کنید، اجازه ندهید وضعیت دموکراسی و مردم سالاری دینی که یکی از اساسی ترین پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی است، بیشتر از این آسیب ببیند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: حتما به عنوان مجلس اجرای قانون را دنبال می‌کنیم، طی روزهای گذشته در بخش اجرایی، بحث دخالت هایی که مطرح شد را پیگیری کردیم و بقیه موارد را نیز پیگیری می کنیم. مصمم هستیم قانون اجرا شود، البته بدون شک شورای نگهبان نیز به این امر توجه دارد.

 
 

 

منبع خبر : ایلنا
منبع: ایلنا
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی