جمعه ۲۴ فروردين ۱۴۰۳ 12 April 2024
دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵
کد خبر: ۶۸۱۹۴

سلاجقه درباره علت کاهش بارندگی‌ها در تهران: آلودگی هوا اجازه نمی‌دهند ابرها متمرکز شوند

سلاجقه درباره علت کاهش بارندگی‌ها در تهران: آلودگی هوا اجازه نمی‌دهند ابرها متمرکز شوند
علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه یک بخشی از تغییرات اقلیمی به صورت طبیعی رخ می‌دهد، مطرح کرد: ولی در حال حاضر می‌بینیم این تغییرات تشدید می‌شود، به دلیل آلودگی هوا است که اجازه نمی‌دهند ابرها متمرکز شوند.

رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه یک بخشی از تغییرات اقلیمی به صورت طبیعی رخ می‌دهد، مطرح کرد: ولی در حال حاضر می‌بینیم این تغییرات تشدید می‌شود، به دلیل آلودگی هوا است که اجازه نمی‌دهند ابرها متمرکز شوند.

علی سلاجقه، رئیس سازمان محیط زیست در خصوص علت کاهش بارندگی‌ها در تهران گفت: بارش‌های اخیر، غرب و شمال غرب کشور را پوشش داد. معمولا سه جبهه آب و هوایی کشور ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این شرایط یکی از عوامل تغییرات اقلیمی، گازهای گلخانه‌ای است.

وی با بیان اینکه البته تغییرات اقلیمی یه جنبه آن به صورت طبیعی است و در بازه‌های مختلف زمین شناسی اتفاق میافتد، مطرح کرد: ولی در حال حاضر می‌بینیم این تغییرات تشدید می‌شود، به دلیل آلودگی هوا است که اجازه نمی‌دهند ابرها متمرکز شوند.

رئیس سازمان محیط زیست همچنین عنوان کرد: درجه حرارت جو بالا است و وقتی طول موج کوتاه تابش خورشید به سطح زمین بخورد با طول موج بلند بر می‌گردد که باعث می‌شود پتویی در آنجا ایجاد شود و نگذارد این گرما به جو برگردد و در نتیجه این عوامل باعث می‌شود، ابرها، ابرهای بارور و باران‌زا  نباشند .

 

 

 

منبع خبر : برنا
منبع: برنا
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر

در گفت‌وگوی فراز با ناصر نوبری، آخرین سفیر ایران در شوروی بررسی شد:

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

زندگی

هفت‌خوان خرید گوشی‌های اپل در ایران

به دار و دسته آیفون‌دارها خوش آمدید!