دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ 17 June 2024
سه‌شنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۶
کد خبر: ۷۱۷۰۹

اظهارات سخنگوی سازمان هواپیمایی درباره خبر «گران شدن بلیت هواپیما تا دو هفته آینده»

اظهارات سخنگوی سازمان هواپیمایی درباره خبر «گران شدن بلیت هواپیما تا دو هفته آینده»
 به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی شورای عالی هواپیمایی نرخ‌های جدید پیشنهادی بلیت پرواز‌های داخلی را طبق وظیفه تدوین و به ستاد تنظیم بازار ارائه کرده است، اما برای بررسی و تصمیم‌گیری ستاد تنظیم بازار زمان لازم است.

روز گذشته در نشست خبری رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در وزارت راه و شهرسازی عنوان شد که قیمت‌های پیشنهادی بلیت پرواز‌های داخلی در شورای عالی هواپیمایی با حضور شرکت‌های داخلی مشخص و به ستاد تنظیم بازار برای بررسی عرضه شده است.

در این راستا امروز برخی رسانه‌ها و کانال‌ها اعلام کردند که «قیمت بلیت هواپیما تا ۲ هفته آینده گران می‌شود»؛ موضوع را از جعفر یازرلو، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری پیگیری کردیم.

یازرلو با تکذیب گران‌شدن بلیت هواپیما تا ۲ هفته آینده توضیح داد: بر اساس اعلام رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، در شورا‌ی عالی هواپیمایی قیمت‌های پیشنهادی بلیت پرواز‌های داخلی با حضور شرکت‌های هواپیمایی و انجمن شرکت‌های هواپیمایی جمع‌بندی و برای بررسی به ستاد تنظیم بازار ارسال شده است. وی یادآور شد که هرگونه تغییر قیمت باید با تایید و ابلاغ ستاد تنظیم بازار انجام شود


تقدیم نرخ‌های پیشنهادی بلیت هواپیما به ستاد تنظیم بازار‌
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: قیمت‌های پیشنهادی بلیت پرواز‌های داخلی به ستاد تنظیم بازار ارائه شده است، حال نهایی شدن قیمت‌ها منوط به طی روال قانونی و بررسی و سپس تصمیم ستاد تنظیم بازار است و زمان آن مشخص نیست.

به گفته یازرلو، شورای عالی هواپیمایی وظیفه قانونی خود را که شنیدن نظرات شرکت‌های هواپیمایی و اعضای شورا در موضوع قیمت بلیت پرواز‌های داخلی و تدوین و ارسال نرخ‌های پیشنهادی به ستاد تنظیم بازار است، انجام داده و از این پس کار در اختیار ستاد تنظیم بازار است. 

وی تصریح کرد: کسی نمی‌تواند زمان قطعی قیمت‌گذاری جدید بلیت پرواز‌های داخلی را مشخص کند، قطعا پس از بررسی و تصمیم‌گیری ستاد تنظیم بازار، نرخ‌های تغییر یافته که ممکن است کاهشی یا افزایشی باشد، اعلام می‌شود.

منبع:فارس

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی