سه‌شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ 21 May 2024
چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۲
کد خبر: ۷۱۷۵۹

پایداری تا کجا در دفاع از پناهیان پایداری می‌کند؟

دفاع پایداری از علیرضا پناهیان تا کجا ادامه دارد؟ تاکنون سانسور سخنان منصور ارضی مداح نزدیک به حاکمیت، حمایت همه‌جانبه ارتش سایبری و البته حضور پناهیان در جلسه فعالان اقتصادی دولت از جمله اقداماتی است که پس از جنجال سخنان تلویزیونی این منبری معروف انجام شده است. اتفاقاتی که نشان می‌دهد حامیان پناهیان نفوذ گسترده‌ای در نهاد‌های مختلف دارند.

 در شرایطی که صداوسیما مشغول پخش زنده اظهارات منصور ارضی، مداح مشهور بود، به محض اینکه او شروع به انتقاد از پناهیان کرد، ابتدا صدا و سپس تصویر او را به طور کامل قطع کرد. در حالی که ارضی خود از جمله مداحان نزدیک به حاکمیت بوده و مواضع تندی در مسائل مختلف داشته است.

صداوسیما سانسور می‌کند!

منصور ارضی در مناجات دیشب مسجد ارک با انتقاد شدید از پناهیان، بدون نام بردن از او گفت: «آی کسی که بالای منبر می‌گویی پیامبر گوشت‌تلخ بوده، بیچاره خواهی شد؛ عاقبت به خیر هم نمی‌شوی.» به نظر می‌رسد با وجود تلاش گسترده اصول‌گرایان نزدیک به جبهه پایداری همچنان بازتاب منفی سخنان پناهیان ادامه دارد. همزمان با واکنش ارضی، شیخ حسین انصاریان واعظ مشهور نیز در واکنش به سخنان پناهیان گفت: «استغفرالله؛ ناسزایی از این بالاتر هم بود که به پیامبر و امیرالمومنین گفته شود؟ توجیهات روز بعد هم یک قران ارزش ندارد، چون دفاع از خود بوده نه از امیرالمومنین. بلد نیستید روی منبر پیامبر ننشینید ولله قسم حرام است بر شما...». پس از این سخنان پناهیان با میانجی‌گری برخی به دیدار پناهیان رفت و درباره سخنان خود توضیحاتی داد. گفته شده که انصاریان نیز به او توصیه کرده که از «مومنین و حوزه علمیه دلجویی» کند.

پناهیان فعال اقتصادی است یا صاحب‌نظر حوزه اقتصاد؟

در سوی مقابل حضور پناهیان در جلسه اقتصادی دولت با حضور رئیسی در بحبوحه اظهارنظر او نیز واکنش‌های بسیاری داشته است. عنوان این جلسه «نشست مسئولان، صاحب نظران و حلقه‌های میانی عرصه تولید و اقتصاد مردمی» بوده است. عنوانی که خود پرسش‌های متعددی را به وجود می‌آورد؛ آیا پناهیان صاحب‌نظر اقتصادی است یا فعال اقتصادی و تولیدکننده؟ او که پس از حاشیه‌های افشای ملک ۳۰ میلیاردی‌اش در شهرک غرب گفته بود، چنان وضع مالی بدی دارد که اگر شرح دهد، برایش اعانه جمع خواهد شد و مدعی شد که با هدایای دوستانش روزگار می‌گذراند. آیا وضع پناهیان از سال ۹۹ تاکنون تغییر کرده است و او به صاحب‌نظر یا فعال اقتصادی تبدیل شده است؟ این پرسشی که خود او یا دعوت‌کنندگانش به نشست اقتصادی با حضور رییس‌جمهوری باید به آن پاسخ دهند.

اکنون باید پرسش نخست را دوباره پرسید؛ پایداری تا کجا در دفاع از پناهیان پایداری می‌کند؟ اگر مشابه این سخنان از سخنران یا فرد دیگری زده شده بود اکنون در چه وضعیتی قرار داشت؟ این‌ها پرسش‌هایی که همچنان در فضای مجازی و افکار عمومی بی‌پاسخ باقی مانده است.

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

ابراهیم رئیسی به شهادت رسید

قطع مستمری ۹۰هزار نفر در سازمان هدفمندی یارانه‌ها

خشونت جنسی علیه مردان در فلسطین، یک واقعیت غیرقابل انکار!

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

پیشنهاد سردبیر
زندگی