شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ 18 May 2024
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۷
کد خبر: ۷۳۵۷۲

توافق نهایی برای احداث یک آرامستان جدید در شرق پایتخت

توافق نهایی برای احداث یک آرامستان جدید در شرق پایتخت
 معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از توافق نهایی با یکی از مجموعه‌ها جهت احداث یکی از آرامستان‌های پایتخت در شرق تهران خبر داد.

حسین نظری؛ معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران امروز در حاشیه آیین بهره‌برداری از 4 بازار میوه و تره‌بار شهرداری تهران در قالب یکصد و بیستمین پویش امید و افتخار اظهار کرد: در حوزه احداث بازارهای میوه و تره‌بار هر تعداد که آماده می‌شود تحویل شهروندان تهرانی می‌دهیم تا روند خدمت‌رسانی سرعت بگیرد. امروز در قالب یکصد و بیستمین پویش امید و افتخار چهار بازار میوه و تره‌بار در مناطق 11، 9، 6 و 22 به بهره‌برداری می‌رسد تا از این پس در روند خدمت‌رسانی به شهروندان تهرانی قرار بگیرند. تا پایان سال جاری نیز 40 بازار میوه و تره‌بار دیگر احداث و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم در نقاطی که محیط اجازه می‌دهد این بازارها با معماری ایرانی اسلامی اجرا شود. همچنین کیفیت و توجه به آن را در دستور کار قرار دادیم و شیوه برخورد نیز با مشتریان قطعا بهبود پیدا خواهد کرد. به این ترتیب کیفیت محصولات و تکریم شهروندان در میادین میوه و تره‌بار در دستور کار قرار دارد.

نظری گفت: برای احداث بازارهای میوه و تره‌بار نیازسنجی انجام می‌شود و پس از مشخص شدن زمین مکان مورد نظر از طریق شهرداری منطقه برای احداث میوه و تره‌بار در نظر گرفته می‌شود.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در پاسخ به سؤالی درباره روند تکمیل زوددره فرحزاد گفت: چند موضوع مهم درخصوص این پروژه وجود دارد. ابتدا باید اعلام کنیم که در حال حاضر موضوع تجمع معتادان متجاهر و انباشت زباله‌ها در این محدوده به طور کامل حل شده اما برخی املاک به صورت معارض در مسیر این پروژه حدود 12 سال بود که وجود داشت اما با تمهیداتی که اندیشیده شد، جلسه‌ای با مالکین گذاشتیم و پرداخت‌ها انجام شد و امیدواریم در 6ماه نخست سال جاری ساز نخست این پروژه به بهره‌برداری برسد.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره درباره نقطه‌یابی آرامستان‌های جدید شهر تهران نیز گفت: نقطه‌یابی‌ها انجام شده اما تا با مالک توافق کامل حاصل نشود این نقاط قابل اعلام نیست البته زمینی در شرق تهران تقریبا توافق نهایی آن حاصل شده است.

وی در پاسخ به سوالی در رابطه با زباله‌سوز شهر تهران نیز گفت: مشاور ذی‌صلاح را گرفته‌ایم و طرح در حال بررسی است. مشاور باید تعیین کند که شرکت چینی صلاحیت کامل دارد یا خیر، البته هنوز به قرارداد نرسیده‌ایم و در مسیر انعقاد قرارداد هستیم.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران به درگذشت خبرنگار حوزه شهری حسین تبریزی اشاره کرد و افزود: زنده‌یاد تبریزی در حوزه شهری خبرنگار فعالی بود که درگذشت وی را به همه خبرنگاران حوزه شهری تسلیت می‌گویم.

منبع:تسنیم

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

‏‎از حمله تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار چه می‌دانیم؟| این گزارش تکمیل می‌شود

حالا چه باید کرد؟

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

پیشنهاد سردبیر
زندگی