يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ 19 May 2024
شنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۰
کد خبر: ۷۱۸۲۶
آخرین وضعیت پرونده دختر کوهدشتی:

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

۹۵ درصد قصور بیمارستان؛ این رای دادگاه درباره دختری است که برای یک عمل ساده چشم به بیمارستان بیستون کرمانشاه رفت و به دلیل اشتباه پزشکی دچار فلج مغزی شده است. قصور پزشکی البته فقط به بهار آسیب نزد و پدر او نیز مدتی بعد از به کما رفتنش در حیاط بیمارستان دچار سکته قلبی شد و از دنیا رفت. در حالی که به گفته مجید حیدری عمو بهار، برادر او هیچ مشکل جسمانی نداشته است.

حیدری در گفتگو با فراز خبر داد که بیمارستان در مرگ برادر او نیز ۱۰ درصد مقصر شناخته شد. هرچند که بیمارستان بیستون و رئیس آن یعنی نادر چهری به جای پذیرش قصور، به رای دادگاه اعتراض کردند.
حیدری در گفتگو با فراز می‌گوید که در این پرونده طبق رای دادگاه «۳۵ درصد دکترچهری رئیس بیمارستان، ۳۰ درصد دکتر نیازی متخصص بیهوشی، ۲۵ درصد دکتر محمود مبلغی جراح و ۵ درصد دستیار اتاق عمل» مقصر شناخته شده‌اند.
طبق اطلاعاتی که حیدری که به فراز می‌دهد، بنابرگفته رییس بیمارستان برای دقایقی اکسیژن به بهار که تحت جراحی بوده نرسیده، اما در اتاق عمل کسی متوجه این وضعیت نشده است. تاجایی که وقتی متوجه می‌شوند و او احیا می‌کنند به دلیل نرسیدن اکسیژن مغز بهار از بین رفته و کوچک شده است.
البته به گفته حیدری گویا تاسیسات و تجهیزات بیمارستان نیز مشکل داشته است و برخی از کارکنان به او گفتند که در اتاق عمل مشکل اکسیژن بوده است.

بیش از ۶ ماه در کما

در چنین شرایطی با گذشت ۶ ماه از قصور پزشکی، بهار هیچ کار ارادی انجام نمی‌دهد و حتی نمی‌تواند چشم‌هایش را باز و بسته کند. حیدری می‌گوید: «۲۴ اسفند بهار را به کوهدشت آوردیم تا دوستان و خانه و محیطی که در آن بزرگ شده را ببیند و شاید بهتر شود، اما از لحاظ بدنی بدتر شد و بهبود مغزی پیدا نکرد. خودمان کارهایش را انجام می‌دهیم و از راه معده هم سوراخی کرده‌اند که از آنجا به او غذا می‌دهیم.» به گفته حیدری قرار است که امروز بهار دوباره به بیمارستان برگردانده شود و تحت کاردرمانی و گفتاردرمانی قرار بگیرد. در حالی که به لحاظ جسمانی نیز بسیار ضعیف شده و بدن او کاملا خشک است.

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون ؛ دلیل فلج مغزی بهار

بهار و مادری که در جوانی پیر شد

به گفته حیدری این حادثه تلخ بیش از ۶ ماه است که وضعیت خانواده را بهم ریخته است. او می‌گوید: «این ضربه بزرگ همه خانواده ما را بهم ریخته است. حق زندگی را از بهار و برادرم گرفتند.» در صورت تایید رای بدوی دادگاه، بیمارستان باید برای بهار و حیدر حیدری پدر او دیه پرداخت کند. هرچند مجید حیدری می‌گوید که «باید دیه پرداخت کنند، اما پس از آن چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا بهار و برادرم بازمی‌گردند؟» حیدری درباره وضعیت مادر بهار ادامه می‌دهد: «مادر بهار پیر شده است و گویا ارتباطش با جهان قطع شده. همه خانواده ما تحت تاثیر قرار گرفته و دور از زندگی هستیم. مادر نتوانسته واقعیت را قبول کند و هنوز به بهبودی بهار امید دارد.»

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون ؛ دلیل فلج مغزی بهار

برخورد با مسببان، مطالبه افکار عمومی در کوهدشت و کرمانشاه

حالا آوازه این ماجرای تلخ در کوهدشت و حتی شهرستان‌های اطراف آن پیچیده است. حیدری می‌گوید مردم هرجایی که او را می‌بینند دراین باره اطلاع دارند. برای نخستین بار فراز این خبر را منتشر کرد. پس از آن دادستان کرمانشاه ۴ آبان به این پرونده ورود کرد و گفت که به محض مشخص شدن موضوع اطلاع‌رسانی صورت خواهد گرفت.

از سوی دیگر امام جمعه کرمانشاه به دادستان این شهر دستور داد که این اتفاق به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد. امام جمعه کرمانشاه همچنین تاکید کرد که رسیدگی به این پرونده باید با اطلاع رسانی شفاف و مستند باشد تا مردم آگاه شوند و اگر قصوری رخ داده باشد باید با مسببان برخورد قاطع و نتیجه به اطلاع مردم برسد.

حالا با رای بدوی دادگاه مشخص شده که بهار ۱۰ ساله با قصور پزشکی پس از عمل ساده انحراف چشم به کما رفته است. از این پس باید دید که پس از اعتراض بیمارستان رای دادگاه تایید می‌شود یا تغییر می‌کند. همچنین مجازات و برخورد با مسببان این قصور که سرنوشت خانواده‌ای را تحت تاثیر قرار داد مطالبه دیگر افکارعمومی است.

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

خشونت جنسی علیه مردان در فلسطین، یک واقعیت غیرقابل انکار!

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

‏‎از حمله تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار چه می‌دانیم؟| این گزارش تکمیل می‌شود

حالا چه باید کرد؟

پیشنهاد سردبیر
زندگی