سه‌شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ 21 May 2024
يکشنبه ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۰
کد خبر: ۷۲۷۹۶

معاون رئیسی: ساخت و ساز بیش از ۲ میلیون واحد مسکونی آغاز شده

معاون رئیسی: ساخت و ساز بیش از ۲ میلیون واحد مسکونی آغاز شده
معاون پارلمانی رییس جمهور می گوید در صورت تصویب مصوبه اخیر مجلس درباره قیمت اجاره بهای مسکن توسط شورای نگهبان، دولت می تواند قیمت ها را کنترل کند و مانع افزایش لجام گسیخته اجاره بهای مسکن شود.

سیدمحمد حسینی درباره برنامه دولت برای کنترل قیمت اجاره بهای مسکن، بیان کرد: روز سه شنبه (۴ اردیبهشت) نمایندگان مصوبه ای که مجلس قبلاً درخصوص اجاره بهای مسکن داشت و شورای نگهبان بر آن ایراد گرفته بود را اصلاح کرد و هفته گذشته رأی آورد. ما تأکید داشتیم و پیگیر بودیم که این کار انجام شود و به مجلس جدید واگذار نشود چون در آستانه تابستان هستیم و نقل و انتقالات در این فصل بیشتر است.

وی ادامه داد: پس از تصویب قطعی این مصوبه وزارت راه و شهرسازی می تواند کنترل و نظارت بیشتری بر اجاره بها داشته باشد لذا امیدواریم که شورای نگهبان سریع تر این مصوبه را در اولویت قرار دهد و نهایی کند تا به دستگاه ها به منظور اجرایی شدن، ابلاغ شود.

حسینی به تأثیر تصویب مصوبه اخیر درخصوص مسکن بر قیمت مسکن و اجاره بها اشاره و تأکید کرد: پس از تصویب مصوبه دولت می تواند کنترل بیشتر و بهتری بر قیمت های این حوزه داشته باشد و با نظارت خود اجازه نمی دهد که لجام گسیخته قیمت های اجاره بها افزایش پیدا کند.

وی گفت: قطعاً دولت به مساله مسکن توجه دارد چرا که مسکن یکی از مسایل مهم در زندگی و معیشت مردم است. تاکنون ساخت و ساز بالغ بر دو میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی آغاز شده و به سرعت واگذاری ها در حال انجام است که این امر می تواند بر روی اجاره بها تأثیر بگذارد.

حسینی اظهار داشت: کسانی که در حوزه مسکن فعال هستند به خوبی می دانند که دولت در این باره تلاش های بسیار خوبی را داشته است.

منبع:شفقنا

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

ابراهیم رئیسی به شهادت رسید

قطع مستمری ۹۰هزار نفر در سازمان هدفمندی یارانه‌ها

خشونت جنسی علیه مردان در فلسطین، یک واقعیت غیرقابل انکار!

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

پیشنهاد سردبیر
زندگی