جمعه ۲۴ فروردين ۱۴۰۳ 12 April 2024
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۵
کد خبر: ۷۱۱۵۶

تصمیم جدید شورای عالی کار درباره حقوق ۱۴۰۳ کارگران/ سبد معیشت چگونه تعیین می‌شود؟

نماینده کارگران در شورای عالی کار با تشریح جزئیات جلسه دیروز این شورا گفت: با توجه به پیشنهاد یکی از نمایندگان کارگران برای افزایش سقف معافیت مالیاتی دستمزد، مقرر شد وزیر کار مکاتباتی با هیات دولت برای این موضوع داشته باشد.

به گزارش «فراز»، علیرضامیرغفاری، نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره جلسه دیروز شورای عالی کار گفت: جلسه شورای عالی کار با حضور تمام اعضا برگزار شد. در ابتدای این جلسه، آیین‌نامه چگونگی انتخاب نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولتی در هیاتهای تشخیص و حل اختلاف به تصویب رسید. در راستای اجرای ماده ۱۶۰قانون کار مقرر شد تشکل های کارگری نماینده خود را انتخاب کنند و در سطح استانی کارگروهی به منظور اجرای بهتره این آیین نامه شکل بگیرد.

وی بیان کرد: در این جلسه یکی از اعضای نمایندگان کارگران عضو شورای عالی کار پیشنهاد افزایش سقف دستمزد برای معافیت مالیاتی کارگران را مطرح کرد و وزیرکار موافقت کردند تا این پیشنهاد را در هیأت وزیران مطرح کنند.

میرغفاری اظهار داشت: وزارت کار گزارش کمیته مزد، پیرامون مزد منطقه ای را مطرح کرد، موافقان و مخالفان این طرح هر کدام نظرات خود را مطرح کردند، بحث مزد منطقه ای به پیشنهاد وزیر کار به جلسه بعدی موکول شد. وزیرکار تأکید داشت که بحث مزد منطقه ای به این صورت پیش برود که تمام اعضا به یک اتفاق نظر و اجماع کلی برسند، به همین دلیل مقرر شد گروه های کارگری, کارفرمایی، دولت درباره مزد منطقه ای بررسی های خود را جمع آوری و در جلسه کمیته مزد مطرح کنند.در نهایت تأکید بر این شد که جلسات کمیته مزد تشکیل شود و کم کم به سمت تعیین عدد و رقم سبد معیشت پیش برویم.

وی افزود: انتظار ما این است که سبد معیشت متناسب با اعداد و ارقام واقعی تعیین شود، به کارگران اطمینان می دهیم که در روزهای آینده خواسته کارگران را پیش ببریم و رقم سبد معیشت نهایی و به شورای عالی کار برای ورود به چانه مزد ۱۴۰۳ ارائه کنیم.

میرغفاری گفت: امروز ۱۶ اسفند جلسه کمیته مزد و هفته آینده جلسه شورای عالی کار تشکیل می شود، روز و زمان دقیق جلسه شورای عالی کار هنوز مشخص نیست.

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر

در گفت‌وگوی فراز با ناصر نوبری، آخرین سفیر ایران در شوروی بررسی شد:

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

زندگی

هفت‌خوان خرید گوشی‌های اپل در ایران

به دار و دسته آیفون‌دارها خوش آمدید!