پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ 20 June 2024
سه‌شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۸
کد خبر: ۷۴۷۱۸

سیل مشهد؛ با توجه به هشدار هواشناسی، ستاد بحران از قبل جلساتی تشکیل داده بود؟

سیل مشهد؛ با توجه به هشدار هواشناسی، ستاد بحران از قبل جلساتی تشکیل داده بود؟
رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: آیا با توجه به هشدار هواشناسی ستاد بحران از قبل جلساتی با حضور شما تشکیل داده بود؟اخباری به ما رسیده که هیچ جلسه‌ای تشکیل نداده‌اید.

 مجید دبیریان در صدوپانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد، در تذکری به شهردار مشهد اظهار کرد: از شهردار مشهد خواهشمندم پاسخگویی شفاف، حضوری و مکتوب در صحن علنی شورا داشته باشد؛ شما نیازی به رسانه‌های نیابتی که توسط مدیران شما شارژ می‌شوند، ندارید.

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد گفت : اینکه می‌بینیم پاسخ‌های همکاران ما در برخی رسانه‌های نیابتی همراه با توهین ‌است، واقعا زیبنده شما و تیم شما نیست. البته برای ما مسلم بود و با این حاشیه‌سازی از وظایف خود کوتاه نخواهیم آمد، حتما مصمم‌تر خواهیم شد تا پیگیر موضوعات و مطالبات مردم باشیم و وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهیم.

دبیریان ادامه داد: در اطراف شما برخی به این شهرت دارند که در فضای مجازی توهین و تحقیر کنند و این بر کسی پوشیده نیست. کسی حرف‌های آن‌ها را باور نخواهد کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: تذکر بعدی من در خصوص اتفاق اخیر و سیل در مشهد است. آیا با توجه به هشدار هواشناسی ستاد بحران از قبل جلساتی با حضور شما تشکیل داده بود؟ به ظاهر ترک فعل‌هایی صورت گرفته است. لطفاً تعداد جلسات، برنامه‌ها و هماهنگی‌های انجام شده را برای ما بفرستید؛ زیرا اخباری به ما رسیده که هیچ جلسه‌ای تشکیل نداده‌اید.

در ادامه حسن منصوریان، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد در تذکری به شهردار مشهد تصریح کرد: در سال گذشته شهرداری مشهد مسئولیت انتخابات را بر عهده گرفت. با توجه به اینکه شهرداری وظیفه‌های سنگینی بر دوش دارد، امسال با توجه به انتخابات دیگری که پیش آمده از شما خواهشمندم به وظایف خود رسیدگی کنید و پیشتیبان باشید. ما به پیمانکاران بدهی داریم، آن‌ها مطالبه خود را می‌خواهند و وظیفه شهرداری رسیدگی به مطالبات آن‌ها است.

در بخش دیگری از جلسه مجید نژادحسین، رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد در تذکری به شهردار مشهد گفت: سامانه وی آر مشکلاتی دارد، چرا این سامانه که از ابزار نظارتی است باید مشکل داشته باشد؟ مدیریت کال‌ها و مسیل‌ها را داشتیم که از چارت حذف شده‌است. دلیل این اقدام این بود که ما ۴٠ کال و مسیل در مشهد داریم و با توجه به اتفاق اخیر یک نفر حضور نداشت آن را کنترل کند.

وی خاطرنشان کرد: تذکر بعدی من در این خصوص است که چرا کلان‌پروژه بی‌آرتی توس که باید در سال جاری به اتمام برسد، برای سال آینده برنامه‌ریزی شده است؟ سرفاصله خط ۲۷ و برخی خطوط حدود ۳۰ دقیقه است، با توجه به اینکه مجوز دریافت ۵۰۰ دستگاه اتوبوس را داده‌ایم، این سرفاصله زیبنده مشهد نیست. با این معاونت عمران ضعیف به جایی نخواهیم رسید.

منبع:ایسنا

 

برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی