پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ 20 June 2024
چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۹
کد خبر: ۷۴۸۲۳

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء: استفاده از سهم ایران از میدان آرش از نان شب واجب‌تر است

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء: استفاده از سهم ایران از میدان آرش از نان شب واجب‌تر است
 فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء با بیان اینکه 40 درصد از میدان گازی آرش متعلق به جمهوری اسلامی ایران است، گفت: ورود ایران به میدان آرش از نان شب واجب‌تر است.

سردار عبدالرضا عابد درباره ورود قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء به میدان گازی آرش اظهار داشت: استفاده از سهم ایران از میدان آرش از نان شب برای کشور واجب‌تر است.
 
وی تاکید کرد: نبود عزم و اراده برای استفاده ایران از منابع گازی میدان آرش باعث شد که کشورهای همسایه مانند کویت و عربستان شروع به برداشت از این میدان کردند و ما هم در ایران آنها را تماشا می‌کنیم تا اینکه ببینیم چه زمانی برای حضور ایران در میدان آرش تصمیم گرفته می‌شود. این در حالی است که این میدان بین تعدادی از کشورها از جمله ایران مشترک است.    
 
فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء درباره ادعاهایی مبنی بر اینکه ایران سهمی در میدان آرش ندارد، گفت: خیر این موضوع صحت ندارد، مگر می‌شود ایران سهمی در منابع میدان آرش نداشته باشد، 40 درصد میدان آرش متعلق به جمهوری اسلامی ایران است.

 
سردار عابد ادامه داد: صندوق توسعه ملی برای تامین مالی حضور قرارگاه خاتم ‌الانبیا در میدان آرش اعلام آمادگی کرده است و با سایر نهادها در حال مذاکره هستیم که نحوه اجرای کار چگونه باشد و شکل ورود قرارگاه در میدان آرش در قالب قرارداد epc خواهد بود.

منبع:ایلنا 

برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی