پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ 20 June 2024
دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۶
کد خبر: ۷۵۰۸۴

محمدعلی وکیلی: شعار خاصی ندارم/ دولت نخبگان را تشکیل می‌دهم

محمدعلی وکیلی: شعار خاصی ندارم/ دولت نخبگان را تشکیل می‌دهم
داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: آمده‌ام تا با تشکیل دولت نخبگان زمینه تولید راه‌حل باشیم.

 محمدعلی وکیلی پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مگر از سیاست، خلق امکان در شرایط امتناع را انتظار نداریم‌؟ میدانم خسته از تقلای اصلاح و تمنای تغییر هستیم. در گذشته منابع تصمیم‌ساز بودند اما امروز تصمیمها منابع‌ساز هستند. بدیهی است که روزنه اصلاح صرفا با چند تصمیم خردمندانه گشوده می‌شود.

وی ادامه داد: تصمیم درست یعنی انتخاب درست، تصمیم درست یعنی درس گرفتن از گذشته و دورشدن از شعار، تصمیم درست یعنی نه گفتن به همه مسیرهای امتحان شده و بی نتیجه.

وکیلی با بیان اینکه کشور نیاز به شعار عدالت‌خواهی و رفتار نمایشی برای در کنار مردم بودن ندارد، اظهار کرد: کشور نیاز به شنیدن، فهمیدن و دخیل کردن مردم در امور با هر طرز تفکری و به معنای واقعی دارد.

داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست‌جمهوری یادآور شد: باید با انقلاب در نظام اداری از وضعیت هزینه‌ساز عبور کرد. باید علم و عالِم را با سیاست و قدرت آشتی داد و زمینه واگذاری قدرت به متخصصان را تامین کرد. اداره غیرتخصصی و توسط غیرمتخصصان باعث تحمیل هزینه‌های گزاف حکمرانی به این کشور شده است.

وی با بیان اینکه باید نشاط سیاسی به کشور برگردد، گفت: پا به عرصه رقابت گذاشتم، اما شعار خاصی ندارم. آمدم تا منابع ملی و ظرفیت‌های موجود نه به دست عده‌ای خاص که برای همه مردم باشد و ایران برای همه ایرانیان باشد.

وکیلی یادآور شد: آمده‌ام تا با تشکیل دولت نخبگان زمینه تولید راه حل باشیم و با احیای دولت قانون، زمینه‌ساز تنظیم قدرت شویم.

منبع:ایسنا

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی