دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ 17 June 2024
سه‌شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۴
کد خبر: ۷۵۱۷۴
بن‌گویر:

نتانیاهو وقت‌کشی می‌کند/ در صورت برقراری آتش‌بس در نوار غزه، کابینه او را سرنگون خواهد کرد

نتانیاهو وقت‌کشی می‌کند/ در صورت برقراری آتش‌بس در نوار غزه، کابینه او را سرنگون خواهد کرد
وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی گفت نخست‌وزیر این رژیم در حال وقت‌کشی است و در صورت برقراری آتش‌بس در نوار غزه، کابینه او را سرنگون خواهد کرد.

 «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی درباره طرح پیشنهادی برقراری آتش‌بس در نوار غزه و مبادله اسرا میان رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین گفت اگر «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر این رژیم با طرح غیرمسؤولانه آتش‌بس موافقت کند، کابینه او را سرنگون خواهد کرد.

براساس گزارش شبکه خبری الجزیره، وی در ادامه افزود: نتانیاهو قول داده است که متن پیشنهادی طرح مبادله اسرا را در اختیار ما قرار دهد اما وقت‌کشی می‌کند.

ایتامار بن گویر تاکید کرد که خودش باید به جای روسای «موساد» و «شاباک» ریاست هیأت مذاکره‌کننده این رژیم در مذاکرات را برعهده داشته باشد.

این وزیر صهیونیست همچنین گفت: تنها زمانی باید وارد مذاکره با حماس شویم که (به زعم او) به زانو درآمده باشد.

جمعه گذشته «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که رژیم صهیونیستی به حماس طرح سه‌مرحله‌ای جدیدی پیشنهاد کرده که در بردارنده نقشه راهی برای پایان دادن به درگیری‌ها در نوار غزه و آزادی اسراست.

اولین مرحله شامل آتش‌بس کلی، خروج نظامیان رژیم اشغالگر از تمامی مناطق مسکونی و آزادی برخی اسرا در نزد حماس، از جمله سالخوردگان، مجروحان و زنان و آزادی زندانیان فلسطینی است.

مرحله دوم آن شامل متوقف شدن نامحدود درگیری‌ها در ازای آزادی بقیه اسرا است.

مرحله سوم نیز در بردارنده برنامه‌ای برای آغاز بازسازی غزه جنگ‌زده است که طبق گزارش سازمان ملل، ۶۰ درصد زیرساخت‌های حیاتی آن بر اثر حملات کورکورانه رژیم صهیونیستی ویران شده است.

در جنگ تاکنون، بیش از ۳۶ هزار نفر از فلسطینیان بر اثر حملات رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

منبع:ایسنا

 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی