يکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳ 14 July 2024
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۶
کد خبر: ۷۵۸۲۷

کیفیت هوای تهران در اولین روز هفته

کیفیت هوای تهران در اولین روز هفته
کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۲۶ خرداد) در شرایط قابل قبول است.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین شاخص کیفیت هوای پایتخت، صبح شنبه ۲۶ خردادماه در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

 بدنبال وزش باد و بارش باران که شب گذشته در برخی مناطق تهران رخ داد، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوا صبح امروز روی عدد ۷۶ و در وضعیت قابل قبول قرار دارد اما همچنان پیش‌بینی می‌شود این شرایط پایدار نباشد و همچون روزهای گذشته در برخی مناطق استان تهران گاهی وقوع رگبار و در مناطق مستعد وزش تندبادهای لحظه‌ای مورد انتظار است.

همچنین شاخص هوا در ۲۴ ساعت گذشته نیز بر روی عدد ۱۲۴ و ناسالم برای گروه‌های سنی حساس قرار داشت.

بر اساس اطلاعات از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران، ایستگاه پارک شکوفه (منطقه ۱۴) و شهرداری (منطقه ۱۱) در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌ سنی حساس قرار دارد و سایر نقاط پایتخت در شرایط قابل قبول است.

پایتخت نشینان از ابتدای امسال تاکنون پنچ روز هوای پاک، ۷۵ روز هوای سالم و ۷ روز هم هوای ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرده‌اند.

سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای همه گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

منبع:ایرنا

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

علی اکبر صالحی بیشترین شانس را دارد؛ او تنها کسی است که موفق به کسب مجوز مذاکره با امریکا شده / اعتماد مقامات ارشد و حاکمیت به او / به دلیل چهره فرا حزبی صالحی، مجلس به او رای اعتماد خواهد داد / صالحی بن بست در مذاکرات برجام را شکست

چرا روسای جمهور آمریکا ترور می‌شوند؟

یزد در مسیر کابل شدن؟!

نسخه تاریخی برای درمان ایران؛ این کهن‌درخت، راهی جز اصلاحات ندارد

‏سناریوهای ۱۵ تیر

اینفوگرافیک؛ همه مخالفان پزشکیان

اینفوگرافیک؛ آن‌ها که به پزشکیان گفتند آری

پیام مهم سیدمحمد خاتمی: در انتخابات گذشته رأی ندادم و با اکثریت همصدا شدم| اینک اما فرصتی پیش آمده که امیدوارم روزنه‌ای باشد به فضایی که در آن صدای اکثریت شنیده شود| به دکتر پزشکیان رای خواهم داد

بازی زیرپوستی پورمحمدی؛ مرد مرموز مناظرات، فرشته نجات قالیباف و عامل اجماع جبهه انقلاب 

ما در زمان قاجار خیلی بدبخت بودیم؟!

تحلیل محتوای سومین مناظره انتخاباتی

ثابتی راست می‌گوید یا زنگنه؟

داستان منصوب شدن امیر جدید القاعده در یمن

چرا آدم‌ها ساعت‌ها در صف غذا می‌ایستند؟

پیشنهاد سردبیر
زندگی