دوشنبه ۲۵ تير ۱۴۰۳ 15 July 2024
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۶
کد خبر: ۷۵۸۳۰

نیویورک‌پست: بایدن در ایتالیا تمرکز خود را از دست داده بود/ او در بدترین شرایط ممکن قرار داشت!

تارنمای روزنامه نیویورک پست خبر داد که رئیس جمهوری آمریکا در جریان گفت و گوهای نشست سران گروه هفت در ایتالیا "تمرکز خود را از دست داده بود" و به گفته یکی از منابع دیپلماتیک "در بدترین شرایط" خود قرار داشت.

نیویورک پست دیروز (۲۵ خرداد) به نقل از یکی از اعضای یک هیئت غیرآمریکایی نوشت که اشتباهات این پیرمرد ۸۱ ساله در نخستین روز اجلاس "خجالت آور" بود.

به نوشته این رسانه آمریکایی، بایدن با سلام نظامی نامتعارف هنگام خوشامدگویی جورجیا ملونی، نخست وزیر ایتالیا و جدا شدن از همتایان خود در جریان نمایش چتربازان، توجهات را به خود جلب کرد و نخست‌وزیر میزبان را مجبور ساخت تا او را به جمع دیگر مقام ها بازگرداند.

به گزارش رادیو و تلویزیون عمومی ایتالیا، بایدن ظاهراً قبل از شروع اجلاس سران با ۲۰ دقیقه تاخیر ملونی را منتظر گذاشته بود.

اندرو بیتس (Andrew Bates)، معاون سخنگوی کاخ سفید، این گزارش ها را "اکاذیب" توصیف کرد و از "رهبری موفق بایدن در خارج از کشور در پیشبرد امنیت ملی آمریکا" سخن گفت.

بایدن همچنین در ضیافت شامی که برای رهبران گروه ۷ در یک هتل مجلل در جنوب ایتالیا تدارک دیده شده بود، شرکت نکرد.

هفته گذشته روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داده بود که حضور ذهن بایدن به طور فزاینده‌ای برای قانون ‌گذاران دموکرات و دستیارانش نگران‌ کننده شده و رئیس‌جمهوری آمریکا در جلسات اغلب در حال خواندن برگه‌های راهنما و چرت زدن است.

بر اساس نظرسنجی زمستان گذشته ایپسوس، ۸۶ درصد از پاسخ دهندگان - از جمله ۷۳ درصد دموکرات ها - معتقدند که بایدن برای به پایان رساندن دوره دوم ریاست جمهوری بیش از حد مسن است.

بایدن ۲۷ ژوئن (۷ تیر) و برای نخستین بار با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا مناظره خواهد کرد.

منبع:خبرآنلاین

برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

علی اکبر صالحی بیشترین شانس را دارد؛ او تنها کسی است که موفق به کسب مجوز مذاکره با امریکا شده / اعتماد مقامات ارشد و حاکمیت به او / به دلیل چهره فرا حزبی صالحی، مجلس به او رای اعتماد خواهد داد / صالحی بن بست در مذاکرات برجام را شکست

چرا روسای جمهور آمریکا ترور می‌شوند؟

یزد در مسیر کابل شدن؟!

نسخه تاریخی برای درمان ایران؛ این کهن‌درخت، راهی جز اصلاحات ندارد

‏سناریوهای ۱۵ تیر

اینفوگرافیک؛ همه مخالفان پزشکیان

اینفوگرافیک؛ آن‌ها که به پزشکیان گفتند آری

پیام مهم سیدمحمد خاتمی: در انتخابات گذشته رأی ندادم و با اکثریت همصدا شدم| اینک اما فرصتی پیش آمده که امیدوارم روزنه‌ای باشد به فضایی که در آن صدای اکثریت شنیده شود| به دکتر پزشکیان رای خواهم داد

بازی زیرپوستی پورمحمدی؛ مرد مرموز مناظرات، فرشته نجات قالیباف و عامل اجماع جبهه انقلاب 

ما در زمان قاجار خیلی بدبخت بودیم؟!

تحلیل محتوای سومین مناظره انتخاباتی

ثابتی راست می‌گوید یا زنگنه؟

داستان منصوب شدن امیر جدید القاعده در یمن

چرا آدم‌ها ساعت‌ها در صف غذا می‌ایستند؟

پیشنهاد سردبیر
زندگی