يکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳ 14 July 2024
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۴
کد خبر: ۷۵۹۳۴

گفتگوی تلفنی مخبر با رئیس‌جمهور عراق

گفتگوی تلفنی مخبر با رئیس‌جمهور عراق
سرپرست ریاست‌جمهوری در گفتگوی تلفنی به رئیس جمهور عراق، تقویت هر چه بیشتر همکاری‌های اقتصادی دو کشور را موجب ارتقاء هر چه بیشتر سطح روابط سیاسی فیمابین دانست.

 «عبداللطیف رشید» رئیس‌جمهور عراق پیش از ظهر امروز یکشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با سرپرست ریاست‌جمهوری، ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید قربان به مخبر، دولت، مردم و رهبر معظم انقلاب اسلامی، بار دیگر شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانش را تسلیت گفت و اظهار کرد: این ضایعه نه تنها برای ایران بلکه برای عراق و امت اسلامی خسارتی بزرگ بود.

رئیس‌جمهور عراق با بیان اینکه دولت عراق برای ارتقاء سطح همکاری‌ها با ایران در همه زمینه‌ها تلاش می‌کند، تقویت بیشتر روابط را ضرورتی برای منافع هر دو ملت دانست.

رشید همچنین با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری در کشورمان، برای مردم و دولت ایران در برگزاری این رویداد مهم آرزوی موفقیت کرد.

محمد مخبر نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، ضمن قدردانی مجدد از ابراز همبستگی و همدردی دولت و ملت عراق در غم شهادت رئیسی و همراهانش، اعلام عزای عمومی در این کشور به این مناسبت را نشانه عمق پیوندهای ناگسستنی دوستی میان دو ملت و کشور دانست و اظهار کرد: همانگونه که حمایت‌های رئیس‌جمهور شهید و جنابعالی سهم مؤثری در گسترش و پیشبرد تعاملات ایران و عراق داشته است، سفر برنامه‌ریزی شده رئیسی به عراق نیز می‌توانست نقطه عطفی در روند روابط فیمابین باشد.

سرپرست ریاست‌جمهوری تقویت هر چه بیشتر همکاری‌های اقتصادی دو کشور را موجب ارتقاء هر چه بیشتر سطح روابط سیاسی فیمابین دانست و تصریح کرد: از لوازم تقویت روابط اقتصادی، رفع موانع همکاری‌های بخش‌های خصوصی دو کشور است که اطمینان دارم با مدیریت جنابعالی انجام شده و شاهد گسترش روزافزون تعاملات اقتصادی و تجاری فیمابین خواهیم بود.

مخبر همچنین کنش‌های مؤثر عراق در مسائل و عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله در موضوع غزه را هوشمندانه و عزتمندانه توصیف کرد.

منبع:فارس

برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی