يکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳ 14 July 2024
سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۹
کد خبر: ۷۶۰۵۴

هشدار «قرمز» هواشناسی برای این استان

هشدار «قرمز» هواشناسی برای این استان
هواشناسی خوزستان هشدار سطح «قرمز» صادر کرد.

اداره‌کل هواشناسی خوزستان با اشاره به پیش‌بینی افزایش دما و وقوع دماهای ۴۹ و ۵۰ درجه و بالاتر هشدار سطح «قرمز» صادر کرد.

در هشدار سطح قرمز شماره ۲ امروز (۲۹ خردادماه) اداره‌کل هواشناسی خوزستان، در توصیف شرایط جوی مورد انتظار، تداوم استقرار توده هوای گرم و افزایش دما و وقوع دماهای ۴۹ و ۵۰ درجه و بالاتر پیش‌بینی شده است.

زمان شروع پدیده، از روز چهارشنبه ۳۰ خردادماه تا اواخر وقت روز یکشنبه ۳ تیرماه خواهد بود.

مخاطره این شرایط، افزایش دما و وقوع دماهای ۴۹ و ۵۰ سانتیگراد و بالاتر در اغلب مناطق استان خوزستان به جز مناطق مرتفع شمالی و شمال شرقی خواهد بود.

منطقه اثر این پدیده اغلب مناطق استان خوزستان به جز مناطق مرتفع شمالی و شمال شرقی پیش‌بینی شده است.

گرمازدگی، افزایش مصرف حامل‌های انرژی، احتمال آتش‌سوزی در مراتع و مزارع و احتمال خسارت ناشی از تنش دمایی در کشاورزی و دامداری از آثار این مخاطره هستند.

در این راستا صرفه جویی در مصرف آب و برق به ویژه در ساعات اوج مصرف، اجتناب از ترددهای غیر ضروری در حوالی ظهر تا اوایل غروب برای جلوگیری از گرمازدگی، آبیاری مزارع در اوایل صبح یا اوایل شب پرهیز از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید در ساعات گرم روز، استفاده از وسایلی مانند عینک آفتابی، کلاه و ... در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید، خودداری از رها کردن زباله‌های براق در طبیعت و اطمینان خاموش کردن آتش پیش از ترک محل در صورت روشن کردن آتش، توصیه شده است.

منبع:ایسنا

برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

علی اکبر صالحی بیشترین شانس را دارد؛ او تنها کسی است که موفق به کسب مجوز مذاکره با امریکا شده / اعتماد مقامات ارشد و حاکمیت به او / به دلیل چهره فرا حزبی صالحی، مجلس به او رای اعتماد خواهد داد / صالحی بن بست در مذاکرات برجام را شکست

چرا روسای جمهور آمریکا ترور می‌شوند؟

یزد در مسیر کابل شدن؟!

نسخه تاریخی برای درمان ایران؛ این کهن‌درخت، راهی جز اصلاحات ندارد

‏سناریوهای ۱۵ تیر

اینفوگرافیک؛ همه مخالفان پزشکیان

اینفوگرافیک؛ آن‌ها که به پزشکیان گفتند آری

پیام مهم سیدمحمد خاتمی: در انتخابات گذشته رأی ندادم و با اکثریت همصدا شدم| اینک اما فرصتی پیش آمده که امیدوارم روزنه‌ای باشد به فضایی که در آن صدای اکثریت شنیده شود| به دکتر پزشکیان رای خواهم داد

بازی زیرپوستی پورمحمدی؛ مرد مرموز مناظرات، فرشته نجات قالیباف و عامل اجماع جبهه انقلاب 

ما در زمان قاجار خیلی بدبخت بودیم؟!

تحلیل محتوای سومین مناظره انتخاباتی

ثابتی راست می‌گوید یا زنگنه؟

داستان منصوب شدن امیر جدید القاعده در یمن

چرا آدم‌ها ساعت‌ها در صف غذا می‌ایستند؟

پیشنهاد سردبیر
زندگی