دوشنبه ۲۵ تير ۱۴۰۳ 15 July 2024
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۹
کد خبر: ۷۶۱۳۵

قتل مرد ثروتمند ۶۰ ساله در سعادت‌آباد برای ربودن عتیقه

قتل مرد ثروتمند ۶۰ ساله در سعادت‌آباد برای ربودن عتیقه
جسد مردی ۶۰ ساله که دست و پاهایش با طناب بسته و هدف ۹ ضربه چاقو قرار گرفته بود، در محله سعادت آباد تهران کشف شد.

 رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری مردی جوان به اتهام قتل مردی میانسال در محله سعادت آباد تهران خبر داد.

سرهنگ علی ولیپور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در تاریخ سیزدهم فروردین ماه امسال، فردی هراسان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و اعلام کرد که یکی از اقوام نزدیکش که به‌تنهایی در خانه خود زندگی می‌کند، تلفن همراهش خاموش است و با توجه به نگرانی که داشته به جلوی در خانه او در محدوده سعادت آباد تهران رفت اما موفق به دیدنش نشده و این وضعیت در شرایطی رخ داده که بوی شدید گاز از داخل خانه این فرد به مشام می‌رسد.

وی افزود: با اعلام این خبر، عوامل آتش‌نشانی شهرداری تهران پای در طبقه پنجم خانه موردنظر گذاشته و در را با دستور قضائی باز کردند اما لحظه‌ای بعد جسد خون‌آلود مرد میانسالی راکشف کردند. در همین راستا تحقیقات وارد فاز جدیدی شد و رسیدگی به پرونده در دستورکار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و تیم بررسی‌ صحنه جرم در صحنه جنایت حاضر شد.

ولیپور گودرزی گفت: تیم جنایی به‌محض حضور در خانه موردنظر جسد مردی حدوداً ۶۰ ساله را مشاهده کردند که دست و پاهایش با طناب بسته شده بود و هدف ۹ ضربه چاقو قرار گرفته بود، بررسی‌های اولیه نیز نشان می‌داد که همسایه‌ها در ساختمان صدای درگیری را شنیده‌اند و آثار سرقت عتیقه در صحنه جرم نیز وجود دارد. تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت که چندی قبل اعضای خانواده مقتول به خارج از کشور مهاجرت کردند و او که بازنشسته بوده به‌تنهایی زندگی می‌کرده است همچنین عامل جنایت پس از ارتکاب قتل شیر فلکه گاز خانه را باز گذاشته است.

وی افزود: در نخستین گام مأموران تیم تشخیص هویت اقدام به انگشت‌نگاری از روی جسد و صحنه جرم کردند تا ردپایی از عامل جنایت پیدا کنند و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی مأموریت یافتند با اقدامات اطلاعاتی و بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف خانه موردنظر بررسی‌های خود را در رابطه با این پرونده ادامه دهند. تیم جنایی در نخستین‌گام با تجزیه و تحلیل‌های اطلاعاتی متوجه شدند که مرد جوانی به خانه مقتول رفت‌وآمد داشته است که همین موضوع شک همکاران را برانگیخت.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در این شاخه از تحقیقات با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی هویت متهم را شناسایی کردند و پس از کسب مجوزهای لازم قضائی موفق به بازداشت مرد جوان در یک عملیات منسجم شدند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اینکه وسایل با ارزش و عتیقه‌های پیرمرد کشته‌شده از مخفیگاه متهم کشف شده است، خاطرنشان کرد:متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

منبع:ایسنا

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

علی اکبر صالحی بیشترین شانس را دارد؛ او تنها کسی است که موفق به کسب مجوز مذاکره با امریکا شده / اعتماد مقامات ارشد و حاکمیت به او / به دلیل چهره فرا حزبی صالحی، مجلس به او رای اعتماد خواهد داد / صالحی بن بست در مذاکرات برجام را شکست

چرا روسای جمهور آمریکا ترور می‌شوند؟

یزد در مسیر کابل شدن؟!

نسخه تاریخی برای درمان ایران؛ این کهن‌درخت، راهی جز اصلاحات ندارد

‏سناریوهای ۱۵ تیر

اینفوگرافیک؛ همه مخالفان پزشکیان

اینفوگرافیک؛ آن‌ها که به پزشکیان گفتند آری

پیام مهم سیدمحمد خاتمی: در انتخابات گذشته رأی ندادم و با اکثریت همصدا شدم| اینک اما فرصتی پیش آمده که امیدوارم روزنه‌ای باشد به فضایی که در آن صدای اکثریت شنیده شود| به دکتر پزشکیان رای خواهم داد

بازی زیرپوستی پورمحمدی؛ مرد مرموز مناظرات، فرشته نجات قالیباف و عامل اجماع جبهه انقلاب 

ما در زمان قاجار خیلی بدبخت بودیم؟!

تحلیل محتوای سومین مناظره انتخاباتی

ثابتی راست می‌گوید یا زنگنه؟

داستان منصوب شدن امیر جدید القاعده در یمن

چرا آدم‌ها ساعت‌ها در صف غذا می‌ایستند؟

پیشنهاد سردبیر
زندگی