يکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳ 14 July 2024
سه‌شنبه ۰۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۱
کد خبر: ۷۶۴۵۵

فشارها به قالیباف و جلیلی برای ائتلاف بالا گرفت / سریعتر به اجماع برسید

۲ نماینده مجلس خواستار ائتلاف بین جلیلی و قالیباف شدند.

مجتبی یوسفی  اظهار کرد: براساس توصیه مقام معظم رهبری باید حضور حداکثری در انتخابات رخ دهد لذا قطعا بیش از ۵۵ تا ۶۰ درصد مردم در انتخابات شرکت می‌کنند.

 وی افزود: در این بین لازم است کاندیداها و هواداران آنها از تخریب و لجن‌پراکنی دوری کنند و اینکه طرفداران نامزدهای انتخاباتی به جای تخریب کاندیدای خود را تبلیغ کرده و از توانمندی‌هایش بگویند چون تخریب نتیجه‌ای جز ناامیدی و ناکارآمدی نظام ندارد.

این نماینده مجلس همچنین در توصیه دیگری به کاندیداهای نزدیک‌تر به جریان اصولگرایی گفت: کاندیداهای جریان اصولگرا باید به وحدت برسند. توصیه بزرگان این است که آقای قالیباف و آقای جلیلی با یکدیگر وحدت کنند.

وی در پایان گفت: ما به دنبال انتخاب اصلح و فرد صالح هستیم تا یک دفعه نتیجه آن نشود که جریان دیگر در انتخابات پیروز شود.

جوکار: کاندیداهای جبهه انقلاب ائتلاف کنند

همچنین نماینده یزد در مجلس گفت: نمایندگان مجلس از نامزدهای جبهه انقلاب درخواست ائتلاف دارند لذا امیدوارم تا قبل از موعد برگزاری انتخابات کاندیداهای جبهه انقلاب به اجماع برسند.

محمدصالح جوکاربا اشاره به جلسات برگزار شده برای اجماع و ائتلاف بین کاندیداهای جبهه انقلاب گفت: جلسات شیخوخیت با نخبگان و پیشکسوتان عرصه سیاسی در جبهه انقلاب برای ائتلاف بین نامزدهای جبهه انقلاب برگزار شده است. درخواست نمایندگان مجلس نیز از نامزدهای انقلاب این است که ائتلاف کرده و به نفع یکدیگر کنار روند تا در نهایت یک نفر در عرصه انتخابات باقی بماند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: رقابت برای خدمت و نه قدرت است؛ با این نگاه هر فردی که در عرصه حضور پیدا می‌کند هدفی جز خدمتگزاری برای مردم ندارد. راه و شیوه خدمتگزاری از مسیر ائتلاف می‌گذرد تا در نهایت یک نفر در عرصه رقابت مانده که جریان انقلاب پیروز شود.

جوکار یادآور شد: باید راه شهیدان خدمت و شهید رئیسی سیدالشهدای خدمت ادامه پیدا کند که ادامه راه شهید رئیسی در گرو ائتلاف و وحدت است.

وی ابراز امیدواری کرد: تا قبل از برگزاری انتخابات کاندیداهای جبهه انقلاب به اجماع برسند و عرصه خدمت را به دیگری واگذار کرده و خودشان در جای دیگر مشغول به خدمت شوند.

وی در جمع‌بندی گفت: بحث ما کلان و کلی است و نمی‌خواهیم چالش و اختلافی باشد. بهترین روش هم این بوده که براساس نظرسنجی‌ها تصمیم‌گیری شود.

جوکار در پایان اظهار کرد: احتمالا در راستای ائتلاف جلسات مختلفی به صورت انفرادی و جمعی با حضور کاندیداهای جبهه انقلاب برگزار شده، احتمالا اگر قرار بر اجماعی هم باشد بعد از مناظرات اعلام می‌شود.

منبع:ایسنا

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

علی اکبر صالحی بیشترین شانس را دارد؛ او تنها کسی است که موفق به کسب مجوز مذاکره با امریکا شده / اعتماد مقامات ارشد و حاکمیت به او / به دلیل چهره فرا حزبی صالحی، مجلس به او رای اعتماد خواهد داد / صالحی بن بست در مذاکرات برجام را شکست

چرا روسای جمهور آمریکا ترور می‌شوند؟

یزد در مسیر کابل شدن؟!

نسخه تاریخی برای درمان ایران؛ این کهن‌درخت، راهی جز اصلاحات ندارد

‏سناریوهای ۱۵ تیر

اینفوگرافیک؛ همه مخالفان پزشکیان

اینفوگرافیک؛ آن‌ها که به پزشکیان گفتند آری

پیام مهم سیدمحمد خاتمی: در انتخابات گذشته رأی ندادم و با اکثریت همصدا شدم| اینک اما فرصتی پیش آمده که امیدوارم روزنه‌ای باشد به فضایی که در آن صدای اکثریت شنیده شود| به دکتر پزشکیان رای خواهم داد

بازی زیرپوستی پورمحمدی؛ مرد مرموز مناظرات، فرشته نجات قالیباف و عامل اجماع جبهه انقلاب 

ما در زمان قاجار خیلی بدبخت بودیم؟!

تحلیل محتوای سومین مناظره انتخاباتی

ثابتی راست می‌گوید یا زنگنه؟

داستان منصوب شدن امیر جدید القاعده در یمن

چرا آدم‌ها ساعت‌ها در صف غذا می‌ایستند؟

پیشنهاد سردبیر
زندگی