يکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳ 14 July 2024
دوشنبه ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۱
کد خبر: ۷۶۸۳۰

مشاور ارشد جلیلی، سال ۹۹: برای مردان بی‌غیرت هم ون گشت ارشاد بگذارید

مشاور ارشد جلیلی، سال ۹۹: برای مردان بی‌غیرت هم ون گشت ارشاد بگذارید
رسایی، از مشاوران ارشد ستاد جلیلی، ۴ سال پیش خواسته بود «مردان بی غیرت» هم گشت ارشارد داشته باشند.

به گزارش فراز، حمید رسایی ۲۴ تیر سال ۱۳۹۹ در کانال تلگرامی خود نوشته بود: یکی از عوامل پدیده شوم بی‌حجابی و شل حجابی، فراموشی_غیرت در مردان جامعه ماست.

در عصری که امیر مؤمنان علی (ع) حاکم بودند، به آن حضرت گزارش رسید که در مسیر راه‌ها بعضی از مردان و زنان رعایت حریم عفت را نمی‌کنند. حضرت بسیار ناراحت شدند. مردم کوفه را جمع کردند، در ضمن سخنرانی به آن‌ها فرمودند:

«نبّئت انّ نسائکم یدافعن الرّجال فی الطّریق، اما تستحیون؟ لعن اللّه من لایغار؛ به من خبر رسیده که زنان شما در مسیر راه‌ها به مردان تنه می‌زنند، آیا حیاء نمی‌کنید، خداوند لعنت کند کسی را که غیرت نمی‌ورزد.»

‌حضرت در جای دیگری به مردم کوفه فرمودند: «آیا خجالت نمی‌کشید و زنان شما غیرت نمی‌ورزند؟ به طوری که در بازار‌ها رفت و آمد می‌کنند، و با مردان بیگانه رخ به رخ شده و به همدیگر تنه می‌زنند؟»

‌اینکه حضرت برای مبارزه با منکر بی‌حیایی، اول مردان را خطاب قرار می‌دهند و مذمت می‌کنند، یعنی در تمام سال‌های پس از انقلاب، هر جا فقط زنان شل حجاب و بی‌حجاب جامعه را مورد خطاب قرار داده‌ایم و ون‌های گشت ارشاد را فقط برای هنجار شکنان زن به خیابان آورده‌ایم، خطا بوده است.

بر اساس منطق علی (ع) آن که اول باید مورد خطاب قرار بگیرد و به داخل ون گشت ارشاد راهنمایی شود، مردان بی‌غیرت جامعه هستند.

منبع:انتخاب

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

علی اکبر صالحی بیشترین شانس را دارد؛ او تنها کسی است که موفق به کسب مجوز مذاکره با امریکا شده / اعتماد مقامات ارشد و حاکمیت به او / به دلیل چهره فرا حزبی صالحی، مجلس به او رای اعتماد خواهد داد / صالحی بن بست در مذاکرات برجام را شکست

چرا روسای جمهور آمریکا ترور می‌شوند؟

یزد در مسیر کابل شدن؟!

نسخه تاریخی برای درمان ایران؛ این کهن‌درخت، راهی جز اصلاحات ندارد

‏سناریوهای ۱۵ تیر

اینفوگرافیک؛ همه مخالفان پزشکیان

اینفوگرافیک؛ آن‌ها که به پزشکیان گفتند آری

پیام مهم سیدمحمد خاتمی: در انتخابات گذشته رأی ندادم و با اکثریت همصدا شدم| اینک اما فرصتی پیش آمده که امیدوارم روزنه‌ای باشد به فضایی که در آن صدای اکثریت شنیده شود| به دکتر پزشکیان رای خواهم داد

بازی زیرپوستی پورمحمدی؛ مرد مرموز مناظرات، فرشته نجات قالیباف و عامل اجماع جبهه انقلاب 

ما در زمان قاجار خیلی بدبخت بودیم؟!

تحلیل محتوای سومین مناظره انتخاباتی

ثابتی راست می‌گوید یا زنگنه؟

داستان منصوب شدن امیر جدید القاعده در یمن

چرا آدم‌ها ساعت‌ها در صف غذا می‌ایستند؟

پیشنهاد سردبیر
زندگی