دوشنبه ۲۵ تير ۱۴۰۳ 15 July 2024
دوشنبه ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۷
کد خبر: ۷۶۸۶۴

طرح کودتا در اوکراین خنثی شد

طرح کودتا در اوکراین خنثی شد
راشا تودی اعلام کرد، سرویس امنیت اوکراین از خنثی کردن یک کودتا علیه پارلمان و ریاست جمهوری این کشور خبر داد.

سرویس امنیت اوکراین گفت که گروهی از فعالان را که بنا به گزارش‌ها قصد داشتند علیه رهبری سیاسی اوکراین و پارلمان این کشور کودتایی ترتیب دهند، بازداشت کرده است.

سرویس امنیت اوکراین امروز (دوشنبه) اعلام کرد، گروهی که قصد داشتند کنترل ساختمان پارلمان را به دست بگیرند، بازداشت شده‌اند.

این سرویس در کانال تلگرامی خود نوشت: «سرویس امنیت اوکراین گروهی از فعالان را که به تاریخ ۳۰ ژوئن به دنبال آماده سازی برای یکسری اقدامات تحریک آمیز در کی‌یف بودند، بازداشت کرده است.»

این سرویس امنیتی همچنین اعلام کرد: « مهاجمان تحت عنوان برگزاری به اصطلاح تجمع مسالمت آمیز قصد داشتند تا برکناری رهبری نظامی و سیاسی فعلی اوکراین را از قدرت اعلام کنند. آنها می‌خواستند کنترل ساختمان پارلمان را در دست بگیرند و فعالیت آن را مختل کنند. این گروه به رهبری موسس یکی از سازمان‌های مردمی فعالیت می‌کرد.»

سرویس امنیت اوکراین همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در جریان بازرسی‌ها، یکسری سلاح، مهمات، تلفن‌های همراه، تجهیزات کامپیوتری و سوابق مربوط به اقدامات مجرمانه از این گروه کشف و ضبط شده است. همچنین بازرسان این سرویس، بازداشت شدگان را از اتهام اقدامات و درخواست برای اقدام با هدف تغییر یا سرنگونی اجباری نظم قانون اساسی یا تصرف قدرت دولتی مطلع کرده‌اند. برای متهمان قرار بازداشت پیشگیرانه صادر شده است.»

منبع:ایسنا

 

برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

علی اکبر صالحی بیشترین شانس را دارد؛ او تنها کسی است که موفق به کسب مجوز مذاکره با امریکا شده / اعتماد مقامات ارشد و حاکمیت به او / به دلیل چهره فرا حزبی صالحی، مجلس به او رای اعتماد خواهد داد / صالحی بن بست در مذاکرات برجام را شکست

چرا روسای جمهور آمریکا ترور می‌شوند؟

یزد در مسیر کابل شدن؟!

نسخه تاریخی برای درمان ایران؛ این کهن‌درخت، راهی جز اصلاحات ندارد

‏سناریوهای ۱۵ تیر

اینفوگرافیک؛ همه مخالفان پزشکیان

اینفوگرافیک؛ آن‌ها که به پزشکیان گفتند آری

پیام مهم سیدمحمد خاتمی: در انتخابات گذشته رأی ندادم و با اکثریت همصدا شدم| اینک اما فرصتی پیش آمده که امیدوارم روزنه‌ای باشد به فضایی که در آن صدای اکثریت شنیده شود| به دکتر پزشکیان رای خواهم داد

بازی زیرپوستی پورمحمدی؛ مرد مرموز مناظرات، فرشته نجات قالیباف و عامل اجماع جبهه انقلاب 

ما در زمان قاجار خیلی بدبخت بودیم؟!

تحلیل محتوای سومین مناظره انتخاباتی

ثابتی راست می‌گوید یا زنگنه؟

داستان منصوب شدن امیر جدید القاعده در یمن

چرا آدم‌ها ساعت‌ها در صف غذا می‌ایستند؟

پیشنهاد سردبیر
زندگی