دوشنبه ۲۵ تير ۱۴۰۳ 15 July 2024
چهارشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۹
کد خبر: ۷۷۰۲۴

واکنش مسکو به ادعای ترامپ درباره حل وفصل ۲۴ساعته جنگ اوکراین

واکنش مسکو به ادعای ترامپ درباره حل وفصل ۲۴ساعته جنگ اوکراین
سفیر روسیه در انگلیس بر این باور است که رئیس جمهور سابق و نامزد کنونی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا حتی در صورت پیروزی در انتخابات، به سختی قادر به حل و فصل جنگ اوکراین است.

 آندری کِلین، سفیر مسکو در لندن با اشاره به ادعای دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا درباره حل و فصل جنگ اوکراین ظرف ۲۴ ساعت، گفت که بعید است ترامپ بتواند چنین کاری انجام دهد.

 به نقل از تاس، کلین در پاسخ به این پرسش که آیا ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات قادر به مذاکره برای حل و فصل جنگ اوکراین در ۲۴ ساعت است، گفت: به سختی! در درجه اول او باید رئیس جمهور شود. دوم اینکه، این کار تلاش زیادی می‌طلبد و این تلاش هم مستلزم این است که این مذاکره قرار است با چه شروطی انجام شود!

وی افزود: در حال حاضر پیش‌نویس توافقی که اوایل سال ۲۰۲۲ در استانبول بین روسیه و اوکراین در آستانه نهایی‌شدن بود، مورد توجه زیادی قرار گرفته است و شاید آنجا بستر خوبی بود. با این حال، هر کسی از جمله دونالد ترامپ، باید درباره واقعیات کنونی در میدان نبرد، واقع‌بین باشد.

دیپلمات روس یادآور شد: حتی اگر مذاکرات حل و فصل جنگ در اوکراین آغاز شود، روسیه عملیات نظامی خود را متوقف نخواهد کرد. ما در حال پیشروی هستیم. فکر کردن به توقف عملیات نظامی در منطقه، اشتباه است و هیچ توقف و جنگ منجمدی وجود در کار نیست. ما در فاز حمله و تصرف مناطق هستیم.

کِلین اضافه کرد: در حال حاضر عملیات نظامی هم از لحاظ عملیاتی و هم تاکتیکی همچنان جریان دارد اما به‌زودی وارد مراحل جدی‌تری خواهد شد.

ترامپ در جریان مناظره اخیر با جو بایدن، رئیس جمهور کنونی و نامزد انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا از حزب دموکرات، بارها مدعی شد که در صورت پیروزی در انتخابات، جنگ اوکراین را ۲۴ ساعته حل و فصل خواهد کرد!

منبع:مهر

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

علی اکبر صالحی بیشترین شانس را دارد؛ او تنها کسی است که موفق به کسب مجوز مذاکره با امریکا شده / اعتماد مقامات ارشد و حاکمیت به او / به دلیل چهره فرا حزبی صالحی، مجلس به او رای اعتماد خواهد داد / صالحی بن بست در مذاکرات برجام را شکست

چرا روسای جمهور آمریکا ترور می‌شوند؟

یزد در مسیر کابل شدن؟!

نسخه تاریخی برای درمان ایران؛ این کهن‌درخت، راهی جز اصلاحات ندارد

‏سناریوهای ۱۵ تیر

اینفوگرافیک؛ همه مخالفان پزشکیان

اینفوگرافیک؛ آن‌ها که به پزشکیان گفتند آری

پیام مهم سیدمحمد خاتمی: در انتخابات گذشته رأی ندادم و با اکثریت همصدا شدم| اینک اما فرصتی پیش آمده که امیدوارم روزنه‌ای باشد به فضایی که در آن صدای اکثریت شنیده شود| به دکتر پزشکیان رای خواهم داد

بازی زیرپوستی پورمحمدی؛ مرد مرموز مناظرات، فرشته نجات قالیباف و عامل اجماع جبهه انقلاب 

ما در زمان قاجار خیلی بدبخت بودیم؟!

تحلیل محتوای سومین مناظره انتخاباتی

ثابتی راست می‌گوید یا زنگنه؟

داستان منصوب شدن امیر جدید القاعده در یمن

چرا آدم‌ها ساعت‌ها در صف غذا می‌ایستند؟

پیشنهاد سردبیر
زندگی