سه‌شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۳ 23 July 2024
سه‌شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۳
کد خبر: ۷۷۴۵۶

ابتلای بایدن به پارکینسون تایید شد؟

ابتلای بایدن به پارکینسون تایید شد؟
 آخرین بررسی پزشکی در مورد وضعیت سلامتی بایدن، نشانه‌ای مبنی بر اینکه او مبتلا به پارکینسون باشد را تایید نکرده است.

کوین اوکانر پزشک رئیس جمهور آمریکا در جریان یک موضع‌گیری در دوشنبه شب گذشته گفته است که متخصص پارکینسونی که هشت مرتبه در یک بازه زمانی هشت ماهه از کاخ سفید بازدید کرده و بایدن را معاینه کرده، در حقیقت متخصص مغز و اعصاب بوده که بایدن را برای دوره‌های سالیانه چکاب وضعیت سلامتی وی معاینه کرده است. 

وی تصریح کرده که فرد مذکور مسوول بررسی وضعیت سلامتی افراد دیگری به غیر از رئیس جمهور آمریکا نیز است. 

به گفته کوین اوکانر، پزشک رئیس جمهور آمریکا، پیش از پاندمی کرونا و پس از آنکه این پاندمی خاتمه یافت، کنراد به عنوان پزشک متخصص آزمایش‌های سلامت در مورد دیگر کارکنان و اعضای دولت بایدن در کاخ سفید انجام داده است.

پزشک مخصوص رئیس جمهور آمریکا گفته است که حتی مقام‌های نظامی دولت آمریکا نیز از سوی کنراد مورد برسی پزشکی و سلامتی قرار گرفته‌اند. 

اوکانر تاکید کرده که بایدن خارج از بررسی‌های پزشکی سالانه خود به متخصص مغز و اعصابی مراجعه نکرده است. 

وی گفته است آخرین بررسی پزشکی در مورد وضعیت سلامتی بایدن این نکته که او مبتلا به پارکینسون باشد را تایید نکرده‌اند. 

دکتر کنراد از سال ۲۰۱۲ میلادی تاکنون به عنوان مشاور عصب شناسی در کاخ سفید مشغول به کار است. پیشتر برخی مقام‌های کاخ سفید از موضع‌گیری در مورد وضعیت سلامتی رئیس‌جمهور آمریکا خودداری کرده و آن را موضوعی محرمانه ارزیابی کرده بودند. 

پیشتر در ماه فوریه نیز پزشک مخصوص رئیس جمهور آمریکا تاکید کرده بود که او توسط یک متخصص مغز و اعصاب مورد بررسی پزشکی قرار گرفته و هیچ نشانه‌ای دال بر ابتلای وی به بیماری پارکینسون یافت نشده است.

آخرین گزارش‌های پزشکی بایدن به این مساله اشاره داشته‌اند که او سالم است و می‌تواند وظایف ریاست جمهوری آمریکا را انجام دهد.

منبع:فارس

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی